Zamknij

To ona była pierwszą dziewczyną księcia Karola. Nie chodzi o Kamilę i Dianę

13.05.2021 10:37

Wszyscy wiemy, że u boku księcia Karola były dwie kobiety - Diana i Kamila. Jego pierwszą oficjalną dziewczyną był jednak ktoś zupełnie inny. 

Młody książę Karol - kto był jego pierwszą oficjalną dziewczyną?
fot. HUSSEIN ANWAR/SIPA/EAST NEWS

Książę Karol nie należał może do największych kobieciarzy rodziny królewskiej, jednak swego czasu dość głośno było o jego romansach. W latach 70. wszyscy z zapartym tchem wyczekiwali momentu, kiedy następca brytyjskiego tronu znajdzie swoją wybrankę. Zanim w jego życiu pojawiła się Diana Spencer, serce księcia należało do Kamili Parker Bowles, o czym dziś możemy dowiedzieć się z oficjalnych biografii zarówno Karola, jak i Lady Di. Żadna z tych pań nie była jednak pierwszą dziewczyną księcia. 

Zobacz także: Książę Harry przed Meghan miał wiele dziewczyn. Jedna z nich miała zająć jej miejsce

Pierwsza dziewczyna księcia Karola

Życie intymne księcia Karola przez wiele lat pozostawało zagadką. Dopiero po latach dowiedzieliśmy się, kto był pierwszą dziewczyną następcy tronu. 

Jak podaje Onet.pl, podczas studiów w latach 70. książę spotykał się z Lucią Santa Cruz. Okazuje się, że to właśnie ona miała duży wpływ na to, jak później wyglądało życie Karola. 

Według medialnych doniesień, romans Lucii z księciem był naprawdę gorący. W niektórych źródłach możemy nawet przeczytać, że rektor uczelni udostępniał im swój pokój do potajemnych schadzek.

To właśnie Lucia ostatecznie poznała Karola z Kamilą, dla której książę całkowicie stracił głowę. Królowa Elżbieta była jednak przeciwna ich relacji. I właśnie dlatego żoną księcia ostatecznie została Diana.

Lucia Santa Cruz pozostała bliską przyjaciółką Karola i Kamili. Była nawet jednym z gości podczas ślubu księcia Williama i księżnej Kate. 

Zobacz także: Najgłośniejsze romanse w rodzinie królewskiej. Mówiło się nawet o kochankach królowej

Związki księcia Karola

Książę Karol przez lata był wierny tylko jednej kobiecie. Jego romans z Kamilą trwał długo przed Dianą, a także w czasie ich małżeństwa.

Diana zdaniem rodziny królewskiej była idealną kandydatką na żonę następcy tronu. Zdała nawet tajemniczy test Balmoral. Właśnie dlatego Karol oświadczył się jej w 1981 roku. Kilka miesięcy później stanęli na ślubnym kobiercu. 

Ta relacja trwała przez dekadę, choć nie była usłana różami. W 1992 roku Diana i Karol ogłosili separację, a w 1996 roku ostatecznie się rozwiedli. Rok później księżna zginęła w wypadku samochodowym.

Śmierć Diany nie sprawiła jednak, że Karol od razu ujawnił światu swój związek z Kamilą. Dopiero w 2005 roku ogłoszono ich zaręczyny, a pobrali się kilka miesięcy później. 

Zobacz także: Karol dał Kamili okazały pierścionek zaręczynowy. To najcenniejszy klejnot w rodzinie

loader

W ostatnich latach sporo znanych par zaskoczyło nas swoimi... rozstaniami. O tych zerwaniach było najgłośniej.

Źródło: Onet.pl