Zamknij

Udowadniają, że pożądanie nie musi mieć płci. Kolejna gwiazda wyznała, że jest panseksualna

Katarzyna Leszczyńska
30.04.2018 14:43

O panseksualizmie pierwszy raz usłyszeliśmy, gdy Miley Cyrus przyznała się do tej orientacji. Później przyznały się do niej inne gwiazdy. Co to takiego?

Miley Cyrus i Kristen Stewart
fot. Fotografie: EAST NEWS

Gdy w 2015 roku Miley Cyrus ogłosiła, że jest panseksualna mało kto wiedział, o co jej chodzi. Teraz coraz więcej ludzi oraz gwiazd przyznaje się właśnie do panseksualizmu jako swojej orientacji seksualnej. Jeden z najgłośniejszych coming outów tego typu zaliczyła Kristen Stewart. Ostatnio natomiast o panseksualizmie głośno zrobiło się za sprawą aktorki, Janelle Monáe, która o swojej orientacji opowiedziała w rozmowie z magazynem „Rolling Stones”.

Zobacz także: Demiseksualizm – nowa orientacja seksualna. Czym się różni od aseksualizmu?

Coming out Monáe jest ważnym momentem dla wielu kolorowych osób LGBT i dla wszystkich, którzy kwestionują swoją orientację seksualną lub tożsamość płciową. Ona wysyła wiadomość do wszystkich, że możemy być dumni z tego, kim jesteśmy – powiedział Laurence Webb z LGBT Foundation w rozmowie z „The Independent”.

Czym jest panseksualizm?

Panseksualizm jest bardzo podobny do biseksualizmu, jednak chodzi przede wszystkim o samo określenie. „Pan” tłumaczy się jako „wszystko”. Okazuje się zatem, że osoba panseksualna czuje pociąg do jednostki, niezależnie od tego, czy jest to kobieta, mężczyzna, transseksualista czy transwestyta. Podczas, gdy osoby biseksualizm odnosi się zaledwie do dwóch płci, mianowicie kobiety i mężczyzny.

Zobacz także: Jeśli jesteś sapioseksualna, to znaczy, że nie będzie ci łatwo znaleźć partnera. Jak rozpoznać sapioseksualizm?

Janelle Monáe znana jest z oscarowego filmu „Ukryte działania”. Aktorka do tej pory uznawana była za osobę biseksualną. Teraz jasno określiła swoją orientację. Za osobę panseksualną uważa się również Madonnę, choć wokalistka nigdy oficjalnie nie zaliczyła coming outu.

Fotografia: EAST NEWS

Zobacz w poniższej galerii, z jakich powodów możesz nie mieć ochoty na seks:

Autor: Julia Pandecka