Zamknij

Oto idealna liczba partnerów seksualnych według badanych. U obu płci wyniki są identyczne

09.05.2017 10:38

Ankietowanym udało się znaleźć złoty środek między brakiem odpowiedniego seksualnego doświadczenia i zbytnią rozwiązłością.

partnerzy seksualni
fot. East News

Nurtujące pytanie zadał swoim użytkownikom serwis randkowy dla osób w związkach małżeńskich IllicitEncounters.com.

Zgodnie z ich odpowiedziami o optymalną liczbę byłych, zarówno tych na jedną noc lub stałych, wynikiem jest... magiczna dwunastka. Jak podaje strona indy100.com, badania wykazały, że taką wartość podało aż 40 proc. mężczyzn i 49 proc. kobiet. Ich zdaniem najlepszą liczbą seksualnych partnerów jest wynik pomiędzy 10 a 14, ale perfekcyjną sumą jest liczba znajdująca się w połowie pomiędzy tymi dwiema.

Uczestnicy badania argumentowali, że dwunastka eks-kochanków oznacza u osoby z taką łóżkową przeszłością chęć do seksualnych przygód, liberalność i skłonność do przelotnych romansów, co nie musi wcale wiązać się z niewiernością.

Z kolei 70 proc. mężczyzn o 66 proc. kobiet uznało, że posiadanie w swoim życiu poniżej 10 partnerów świadczy o "seksualnym doświadczeniu, ale nudzie w sypialni". Natomiast liczba powyżej 19 jest już oznaką "skakania z kwiatka na kwiatek, egoizmu i trudnością w zaspokojeniu własnych seksualnych potrzeb".

seks
fot. Giphy.com

Najczęstsze łóżkowe pytanie

O ile zarówno u panów, jak i pań była pełna zgoda na temat optymalnej lub za dużej liczby byłych partnerów, to już w kwestii dotyczącej posiadania wiedzy na temat seksualnej przeszłości obecnych kochanków pojawiły się rozbieżności.

Tylko 45 proc. kobiet stwierdziło, że chce wiedzieć, z iloma osobami wcześniej spał ich mężczyzna, podczas gdy u płci przeciwnej takie pytanie chciało zadać aż 53 proc.

Mężczyźni są nieco bardziej świadomi, jeśli chodzi o konkurencję. Chcą uchodzić za tych najlepszych. Ale czy taka postawa wynika ze szczerej potrzeby zadowolenia swojej partnerki czy po prostu z łechtania swojego ego to zupełnie inna sprawa. Kobiety z drugiej strony są po prostu szczęśliwe, cieszą się chwilą, a wcześniejsze doświadczenia odkładają na bok - przekazał rzecznik strony IllicitEncounters.com w opisie wyników przeprowadzonego badania.

Jak się okazało ankietowani na początku bali się, że liczba, którą podadzą, może być... za duża. Osoby wskazujące swojego idealnego kochanka za każdym razem wahały się, czy pięciu byłych seksualnych partnerów nie jest aby przesadą. Efekt badań musiał więc mocno je zdziwić.

para w łóżku
fot. Giphy.com