Zamknij

Dziwne skutki uboczne orgazmu. Niektóre z nich są naprawdę kłopotliwe

07.10.2021 12:31
Orgazm to nie tylko przyjemność. Może mieć nietypowe skutki uboczne
fot. Shutterstock

Orgazm kojarzy nam się przede wszystkim z przyjemnością. Okazuje się jednak, że może prowadzić też do przykrych skutków ubocznych. 

Seks kojarzy nam się przede wszystkim z przyjemnością. Trudno się dziwić. Z reguły jest związany z miłością i zaufaniem, co przywodzi nam na myśl same pozytywne skojarzenia. Oczywiście sam stosunek również należy do przyjemniejszych czynności. I choć ma wiele plusów, okazuje się, że może też nieść negatywne konsekwencje - głównie dla naszego zdrowia. Warto zatem zdać sobie z tego sprawę. Może się bowiem okazać, że ból głowy, który wam doskwierał, jest związany z orgazmem.

Zobacz także:  Rodzaje orgazmu – sprawdź, co warto o nich wiedzieć

Orgazm to nie tylko przyjemność. Może mieć nietypowe skutki uboczne

Orgazm to największa przyjemność, jaką możemy czerpać z seksu. Niesie za sobą też jednak wiele różnych skutków dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Na początku warto przedstawić pozytywy. Orgazm może bowiem poprawić nam nastrój oraz rozluźnić nasze mięśnie, tym samym łagodząc stres i ból. Okazuje się jednak, że nie łączy się wyłącznie z samymi przyjemnościami. 

Portal glamourmagazine.co.uk przedstawił wyniki badań opublikowanych w Sexual Medicine Reviews. Dotyczyły one właśnie tego, co może się wydarzyć z ludzkim ciałem, gdy osiągnie orgazm. 

Okazuje się, że przyjemność, jaką czerpiemy z seksu, może przynieść nam różne skutki uboczne. Niektóre z nich są naprawdę uciążliwe. 

Zobacz także:  Słyszałyście o "edgingu"? To sposób na niesamowite doznania w seksie

Skutki uboczne orgazmu

Naukowcy wskazali, jakie nietypowe reakcje po orgazmie zdarzają się najczęściej. Aż trudno uwierzyć, że mogą mieć coś wspólnego z seksem.

1. Grypa 

Tak naprawdę chodzi o grypopodobny poorgazmiczny zespół chorobowy znany pod skrótem POIS. Jest to schorzenie, które jako pierwszy nazwał dr Marcel Waldinger z Holandii. Jego symptomy mogą pojawić się zaraz po osiągnięciu orgazmu, a trwać nawet przez tydzień. Objawy te podobne są właśnie do tych, które towarzyszą grypie - zmęczenie, osłabienie, ból gardła, zatkany nos, a nawet gorączka. 

2. Ból głowy

Tzw. seksualne bóle głowy nasilają się wraz ze wzrostem podniecenia. Może to być silny ból głowy, które potrafi promieniować nawet do karku. Pojawia się z reguły tuż przed orgazmem lub w jego trakcie. Jeżeli doświadczyliście czegoś takiego, koniecznie powinniście się obserwować. Może się to bowiem wiązać również z problemami z naczyniami krwionośnymi. Jeżeli ból jednak ustąpi zaraz po orgazmie i nie będzie się powtarzał zbyt często, wówczas nie ma powodu do niepokoju. Gdy jednak będziecie dostrzegać go za każdym razem - koniecznie udajcie się do lekarza.

3. Kichanie

Kichanie wywołane orgazmem jest dość popularnym skutkiem ubocznym tego typu przyjemności. Okazuje się, że może mieć coś wspólnego ze stymulacją układu nerwowego.

4. Ból stóp

Również ból stóp może być związany z naciskiem na układ nerwowy. Orgazm nie byłby bowiem możliwy, gdyby nie stymulacja niektórych nerwów. Te natomiast mogą oddziaływać na inne i prowadzić właśnie do takich nietypowych skutków ubocznych. 

Zobacz także:  Poseksualna depresja dotyczy wielu z nas. Na czym polega i jak sobie z nią poradzić?

Źródło: glamourmagazine.co.uk