Zamknij

O czym rozmawiać z koleżanką? 5 tematów, które zawsze się sprawdzają!

07.09.2020 11:03

O czym rozmawiać z koleżanką, by lepiej się poznać? Jakie tematy poruszyć, by rozmowa mogła się potoczyć swobodnie? W jaki sposób uniknąć krępującej ciszy? Mamy na to swoje sprawdzone sposoby, które przedstawiamy w 5 prostych punktach.

O czym rozmawiać z koleżanką? 5 tematów, które zawsze się sprawdzają!
fot. Shutterstock

O czym rozmawiać z koleżanką, gdy brakuje tematów?

Niby nic, prosta sprawa. Rozmowa z koleżanką. Dla jednych bułka z masłem, podczas gdy dla innych trudność nie do pokonania. Nie każdy przecież ma w sobie tyle swobody i pewności siebie, żeby prowadzić konwersację bez najmniejszego spięcia. Jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać z koleżanką, chociaż ją lubisz i czujesz, że moglibyście nawet się zaprzyjaźnić lub też, jeśli po prostu często nie wiesz, o czym rozmawiać i chcesz uniknąć krępującej ciszy, to jesteś w odpowiednim miejscu. Poniżej znajdziesz całe mnóstwo propozycji, dzięki którym już zawsze będziesz wiedzieć, o czym rozmawiać z koleżanką.

O czym rozmawiać z koleżanką, jeśli chcemy ją lepiej poznać?

Bywają rozmowy „o niczym”. Mamy kilka minut przerwy, akurat czekamy na kogoś, kto zaraz przyjdzie lub też przypadkiem spotykamy się na mieście. W takich sytuacjach trudno o rozmowy, które pozwolą nam się lepiej poznać. Jeśli jednak okazuje się, że mamy przed sobą dużo wspólnego czasu, to warto wykorzystać go na lepsze poznanie drugiej osoby. O czym rozmawiać z koleżanką w takiej sytuacji? Oto kilka przykładowych pytań:

 • Jakie jest twoje największe marzenie?
 • Jaka jest najgorsza rzecz, jaką jadłaś w życiu?
 • Jaka jest najlepsza rzecz, jaką jadłaś w życiu?
 • Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłaś w życiu?
 • Czy wygrałaś kiedyś jakąś nagrodę w konkursie albo los na loterii?
 • Jakie masz plany na wakacje/weekend?

Zobacz także: O czym rozmawiać z kolegą? Najlepsze sposoby na swobodną konwersację

Pytania typu „co by było, gdyby...?”

Świetnym sposobem na to, by ożywić rozmowę i sprawić, by toczyła się bardzo swobodnie, jest zadawanie pytań typu „Co by było, gdyby...?”. Oczywiście nie trzeba układać w głowie listy pytań i zadawać ich po kolei. Poniżej podajemy tylko kilka propozycji, które mogą rozbudzić waszą wyobraźnię, a dalej rozmowa już sama się potoczy.

 • Gdybyś mogła zabrać 5 rzeczy na bezludną wyspę, co by to było?
 • O jakie trzy życzenia poprosiłabyś złotą rybkę, gdybyś ją spotkała?
 • Gdybyś mogła zostać którąś z książkowych lub filmowych postaci, kto by to był?
 • Gdybyś mogła wcielić się w dowolną osobę na świecie, kogo byś wybrała?
 • Gdybyś mogła mieszkać w dowolnym miejscu na świecie, gdzie byś zamieszkała?
 • Gdybyś mogła dać życie jednemu baśniowemu stworzeniu, które byś wybrała?

O czym rozmawiać z koleżanką? O filmach!

Nie ma chyba nikogo, kto nie lubiłby oglądać filmów. Obecnie mamy do nich tak szeroki dostęp, że z pewnością uda się znaleźć z koleżanką film lub choćby gatunek filmowy, który razem lubicie. Doskonałym pomysłem na rozmowę z koleżanką jest cofnięcie się w przeszłość i powspominanie filmów czy też bajek z dzieciństwa. To temat, który uruchomi bardzo miłe wspomnienia! W tym miejscu warto też wspomnieć o serialach. Jedno jest pewne. Jeśli się okaże, że jesteście fanami tej samej serii, to z pewnością dalszych pomysłów na to, o czym rozmawiać z koleżanką, nie powinno zabraknąć.

Książki jako najlepszy temat do rozmów z koleżanką

Lubisz czytać książki i okazuje się, że twoja koleżanka również? To doskonale! Wymieńcie się wrażeniami z ostatnio przeczytanych pozycji. Polećcie sobie nawzajem swoje ulubione lektury (może okaże się, że to te same? Rozmowom nie będzie końca!). Spytaj, jakie książki lubi twoja koleżanka, a jakich nie lubi i dlaczego. Jakiej książki nie mogła doczytać do końca? Którą ekranizację książki uznaje za udaną, a która według niej nie dorównuje oryginałowi? I ty również opowiedz jej o swoich książkowych fascynacjach. Jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać z koleżanką i okazuje się, że książki to wasze wspólne hobby, to masz problem z głowy!

Muzyka jako doskonały temat do rozmów

Muzyka to obok filmów i książek temat, który również doskonale potrafi połączyć ludzi. Zapytaj koleżankę,, co jej się podoba, czy chodzi na koncerty. Jeśli okaże się, że macie podobne zainteresowania, to nie będzie wam brakowało tematów do rozmów. A jeśli nie, to powstanie właśnie doskonała okazja do tego, by zapoznać koleżankę ze swoim muzycznym światem. A także poznać jej muzyczne fascynacje. Jeśli więc nie wiesz, o czym rozmawiać z koleżanką, zagadnij o muzykę, o której nie bez przyczyny mówi się, że łączy ludzi.