Zamknij

O czym rozmawiać z dziewczyną, by nawiązać z nią kontakt? Sprawdź!

29.07.2020 09:11

O czym rozmawiać z dziewczyną na imprezie, na randce lub wtedy, gdy chcesz po prostu nawiązać z nią kontakt? Oto 6 tematów, które nigdy nie zawodzą oraz kilka wskazówek dotyczących prowadzenia rozmowy. Z nami nie zginiesz!

randka
fot. Shutterstock

O czym rozmawiać z dziewczyną (i jak)?

Spotkanie z dziewczyną, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza randka lub też jedna z pierwszych, jest nie tylko ekscytujące, ale często także stresujące. Warto zdać sobie sprawę, że druga strona również może czuć się niepewnie i... od tego zacząć rozmowę. Szczere przyznanie się do zdenerwowania pomoże rozładować sytuację, a także stać się początkiem dalszej rozmowy. Za chwilę przejdziemy do tego, o czym rozmawiać z dziewczyną, a tymczasem dodajmy jeszcze kilka słów o tym, jak z nią rozmawiać. Przede wszystkim unikaj długich monologów. Nawet najciekawszy poruszany temat może stać się przez to nudny. Staraj się, by rozmowa przebiegała w równowadze, abyście mówili mniej więcej przez tyle samo czasu. Słuchaj uważnie tego, co mówi dziewczyna, utrzymując kontakt wzrokowy i zadając pytania.

Zobacz także: Tych 5 zachowań faceci nie znoszą u kobiet

I ty, i ja, czyli o czym najlepiej rozmawiać z dziewczyną

Zanim zaczniesz zadawać pytania, powiedz kilka słów o sobie, by rozmowa nie przerodziła się w wywiad, albo co gorsza w przesłuchanie. W ten sposób druga strona poczuje się ośmielona. O czym rozmawiać z dziewczyną, chcąc się bliżej poznać? Tu pomysłów nie powinno zabraknąć, i to zarówno wtedy, gdy znacie się dzięki wspólnym znajomym, jak i wtedy, gdy poznaliście się w sieci. Oto kilka tematów, które mogą okazać się pomocne:

  • Miejsce zamieszkania,
  • Szkoła,
  • Studia,
  • Praca,
  • Wspólni znajomi.

Opowiedz mi jakąś historię, czyli o czym rozmawiać z dziewczyną

Gdy rozmowa toczy się już nieco dłużej, warto nawiązać do jakiejś historii ze swojego życia. Może to być wydarzenie, które miało miejsce dawno temu, ale także takie, które działo się niedawno. Dobrze, jeśli historia ta będzie zabawna, co pozwoli rozluźnić atmosferę. Często trafiasz na ekscentryków? Masz ciągle przygody związane z wyjazdami? Masz cechy, które stają się początkiem zabawnych sytuacji? W takim razie masz już co najmniej kilka odpowiedzi na pytanie, o czym rozmawiać z dziewczyną!

Hobby, pasje i zainteresowania jako tematy do rozmów z dziewczyną

O swoich zainteresowaniach zwykle możemy mówić godzinami, dlatego jest to bardzo dobry temat do rozmowy z dziewczyną, który pozwoli się nam „rozkręcić”. Jeśli dodatkowo okaże się, że dziewczyna ma podobne pasje, to dalsze podpowiedzi tematów będą już zupełnie niepotrzebne. W sytuacji jednak, gdy dziewczyna nie ma podobnych zainteresowań, trzeba uważać, by rozmowa nie przerodziła się w monolog (o czym już wspominaliśmy). Wydaje ci się, że zbyt długo już mówisz na temat swojego hobby? Koniecznie zmień temat!

O czym rozmawiać z dziewczyną podczas spotkania? O sporcie!

Obecnie wiele osób uprawia różnego rodzaju sporty, dlatego jest to temat, który może zapoczątkować dalszą płynną i ciekawą rozmowę. Nawet jeśli okaże się, że interesują was zupełnie inne dyscypliny, wymiana doświadczeń z treningów czy obozów sportowych może się okazać bezcenna i nie będziesz się już musiał zastanawiać, o czym rozmawiać z dziewczyną, ponieważ rozmowa będzie się sama gładko toczyć.

Zobacz także: Nowy niebezpieczny trend w randkowaniu! Czym jest caspering?

Zwierzęta to doskonały temat, jeśli zastanawiasz się, o czym rozmawiać z dziewczyną!

Niemal każdy ma w domu jakieś zwierzę lub też miał je w przeszłości. Większość z nas ma też na swoim koncie niejedną przygodę czy też historię związaną ze zwierzętami domowymi. Dlatego też jeśli zastawiasz się, o czym rozmawiać z dziewczyną, to jest to idealny temat. Przywodzi na myśl ulubione stworzenia i pozwala na wymianę miłych doświadczeń, przez co rozmowa ma szansę stać się przyjemna dla obu stron.

Czy jedzenie to dobry temat do rozmów z dziewczyną?

Jeszcze do niedawna temat jedzenia fascynował zaledwie garstkę profesjonalistów. Obecnie jednak, dzięki otwarciu się na inne kraje, zwyczaje i kuchnie, może to być doskonały temat do rozmowy. Jakie przyprawy lubisz, a jakich nie znosisz? Co (i czy w ogóle) lubisz gotować? Jakie restauracje możesz polecić? Jaką kuchnię preferujesz? Jedno jest pewne: jeśli jedzenie okaże się tematem, który pozwoli wam stworzyć nić porozumienia, to niepotrzebne będą już dalsze podpowiedzi co do tego, o czym rozmawiać z dziewczyną.