Zamknij

O czym rozmawiać z chłopakiem? 7 tematów do swobodnej rozmowy

29.07.2020 09:54

O czym rozmawiać z chłopakiem, gdy zabraknie pomysłów na temat do rozmowy na randce, na imprezie, czy też w szkole? Oto 7 propozycji, dzięki którym nie tylko wiele się o sobie dowiecie, ale także unikniecie krępującej ciszy.

rozmowy
fot. Shutterstock

O czym rozmawiać z chłopakiem? Zacznij od początku!

Najbardziej naturalnym i neutralnym tematem, od jakiego można zacząć rozmowę z chłopakiem, są aktualne zajęcia. W zależności od tego, czy chłopak chodzi do szkoły, studiuje, czy też pracuje, powstaną kolejne pytania, na przykład o to, dlaczego wybrał właśnie tę szkołę, czy podoba mu się na studiach i na czym dokładnie polega jego praca. Być może okaże się, że macie podobne zainteresowania lub też, że mieliście tych samych nauczycieli albo znacie te same osoby. Stąd już krok od swobodnej, pełnej zaciekawienia z obu stron, rozmowy.

Jedzenie i napoje to doskonały temat, gdy nie wiesz, o czym rozmawiać z chłopakiem

Jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać z chłopakiem, a jesteście w kawiarni czy też w restauracji, to temat jedzenia i napojów będzie idealny, a przy tym może wypłynąć naturalnie. Jakie pytania mogą stać się początkiem ciekawej i luźnej rozmowy?

  • Co zamawiasz?
  • Jaką lubisz kuchnię?
  • Jakie lubisz najbardziej napoje?
  • Czego nie lubisz jeść i pić?

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteście seksualnie dopasowani? Muszą być spełnione te trzy warunki

Co więcej, jeśli okaże się, że lubicie takie same potrawy (lub też, że takich samych nie cierpicie), to dalsza rozmowa będzie przebiegała bez krępującej ciszy. Od tematu jedzenia można przejść bez problemu do tematu gotowania i być może i tutaj znajdziecie nić porozumienia. Pomogą wam w tym następujące pytania:

  • Lubisz gotować?
  • Wolisz jeść w restauracjach, czy gotować w domu?
  • Jaka jest twoja popisowa potrawa?
  • Jaka potrawa nigdy ci nie wychodzi?

Nie wiesz, o czym rozmawiać z chłopakiem? Zapytaj o sport!

Obecnie wiele osób uprawia różnego rodzaju sporty, i to z różnych względów. Niektórzy dbają po prostu o swoją kondycję, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie dnia bez choćby krótkiego treningu. Nawet jeśli okaże się, że interesują was zupełnie odległe od siebie dyscypliny, to bardzo ciekawa może być wymiana doświadczeń związana z ich uprawianiem. Na pewno znajdzie się tu wiele tematów zachęcających do porównań, a dzięki temu rozmowa popłynie gładko i nie będziesz się już musiała nawet zastanawiać, o czym rozmawiać z chłopakiem.

Rodzina i znajomi

Jednym z tematów, na które każdy będzie miał dużo do powiedzenia, jest rodzina. Pytanie o rodzeństwo, o to, co robi, czym się zajmuje, jest zupełnie naturalne. Co więcej, zwykle staje się impulsem do opowiadania zabawnych historii, czy też opowieści o członkach rodziny, z którymi bardzo się lubimy lub też, którzy są wyjątkowo barwnymi postaciami. Jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać z chłopakiem, możesz także zapytać o znajomych. Być może okaże się, że macie wspólne towarzystwo, a w takim wypadku rozmowa potoczy się już prawdopodobnie bardzo gładko

Dzieciństwo i wspomnienia jako dobry temat do rozmowy z chłopakiem

Jeśli już przełamiecie pierwsze lody, poruszcie temat dzieciństwa lub wspomnień. Tu zapewne każdy ma dużo do powiedzenia, a przy okazji można się lepiej poznać. Warto tu przede wszystkim przywołać zabawne historie, których zwykle nam nie brakuje, a które pozwolą nam stworzyć miłą atmosferę. Nie wiesz, o czym rozmawiać z chłopakiem, gdy po dłuższej rozmowie zapadnie cisza? To najlepszy moment na zadanie pytania o dzieciństwo.

Zastanawiasz się, o czym rozmawiać z chłopakiem? Wybierz aktualny temat!

Zbliżają się wakacje i czas urlopów? A może święta, andrzejki lub majówka? To doskonały pretekst do tego, by zagadnąć chłopaka, jakie ma w związku z tym plany. A co, jeśli okaże się, że nie ma żadnych planów? Być może jest to dobra okazja do tego, by zrobić je wspólnie? W takim wypadku kolejne punkty z listy zawierającej tematy, o czym rozmawiać z chłopakiem, nie będą już potrzebne, bo rozmowa sama się potoczy.

Zobacz także: Te rzeczy w kobiecym wyglądzie najbardziej odpychają mężczyzn. Na pierwszym miejscu mocna opalenizna 

Pasje i zainteresowania

Dla każdego chyba istnieje temat, na który może mówić godzinami. Warto więc zapytać chłopaka o jego zainteresowania. Uwaga! Niektóre osoby mogą rzeczywiście mówić godzinami o swoich pasjach, nawet nie zauważając upływu czasu. Jeśli okaże się, że tak właśnie jest z chłopakiem, z którym rozmawiasz, zmień kierunek rozmowy w delikatny sposób, bo przecież nie po to się spotykacie, by jedno z was umierało z nudów. Ważne, by nie tylko wiedzieć, o czym rozmawiać z chłopakiem, ale także (a może nawet przede wszystkim) samej dobrze się bawić.