Zamknij

O czym rozmawiać na randce? 6 tematów, które zawsze się sprawdzają!

30.06.2020
Aktualizacja: 30.06.2020 12:45
O czym rozmawiać na randce
fot. Shutterstock

O czym rozmawiać na randce, by było na niej swobodnie i miło? Jakie tematy to pewniki, które pozwalają stworzyć przyjemną atmosferę i uniknąć krępującej ciszy? Oto 6 propozycji tematów do rozmów, które zawsze się sprawdzają!

O czym rozmawiać (zwłaszcza na pierwszej) randce?

Zwykle, skoro już umówiliście się na drugą i każdą następną randkę, oznacza to, że nie macie problemów z tematami do rozmów.

Inaczej wygląda sprawa z pierwszą randką, która wydaje się najtrudniejsza pod tym względem (przynajmniej dla niektórych z nas). Pierwsza randka może być równie ekscytująca, co stresująca.

Niezależnie od tego, czy rozmawialiście już wcześniej, w realu lub online, podczas pierwszej randki twarzą w twarz może być trudno podjąć i kontynuować swobodną rozmowę.

W takiej sytuacji warto sobie uświadomić, że prawdopodobnie druga strona czuje to samo: jest podekscytowana, ale także zdenerwowana.

To tylko jedno z być może wielu spotkań, na którym macie się dobrze bawić i miło spędzić czas. A jeśli okaże się, że rozmowa się nie klei, no cóż. Czeka was prawdopodobnie pierwsza randka z kimś innym.

O czym rozmawiać na randce? O zainteresowaniach!

Pytanie o zainteresowania to pewnik, który pozwoli wam obojgu się rozluźnić i przedstawić z ciekawej strony. Być może okaże się, że dzielicie te same pasje, a nawet, że znacie tych samych ludzi lub jeździcie w te same miejsca. Stąd już prosta droga do trwającej godzinami, swobodnej i przyjemnej rozmowy.

Nie wiesz, o czym rozmawiać na randce? Spytaj o rodzeństwo!

To bardzo dobry temat do rozmów, który nie tylko jest uniwersalny, ale również pozwoli się wam bliżej poznać. Jesteś jedynakiem/jedynaczką lub trafiłeś/trafiłaś na jedynaka/jedynaczkę?

Zapytaj, czy chciałby/chciałaby mieć rodzeństwo, czy ma kuzynów lub kuzynki, z którymi spędza dużo czasu. Ani się nie obejrzysz, a temat popłynie i nie będziesz potrzebować dalszych podpowiedzi, o czym rozmawiać na randce.

Zobacz także: Tematy do rozmowy na spotkanie towarzyskie. 9 niezawodnych propozycji

Plany i marzenia jako temat do rozmowy na randce

Każdy ma jakieś marzenia lub plany, które dodają mu energii i które sprawiają, że chce mu się działać. To sprawy, które często nadają sens naszemu życiu, dlatego stanowią idealny temat do rozmów na randce.

Co więcej, poznanie planów i marzeń drugiej osoby pozwoli nam na porównanie ich z naszymi. Być może okażą się bardzo podobne lub też zupełnie różne.

W każdym wypadku zyskujemy wiedzę, na jakiej nam zależy: czy z tą osobą chcę spędzać więcej czasu?

Zobacz także: Szarmancki, czyli jaki? Nieskazitelne maniery pod lupą feministek

Jedzenie jako świetny temat do rozmowy na randce

Jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać na randce, zwłaszcza jeśli dopiero co się zaczęła, to doskonałym pomysłem będzie pytanie o to, co druga osoba lubi jeść, co będzie chciała zamówić (jeśli jesteście w restauracji).

Stąd już tylko krok do tematów związanych z kulinariami, które obecnie są bardzo popularne. Wiele osób ceni sobie okazje do próbowania nowych smaków, zwłaszcza egzotycznych, a także możliwość wykonywania danych potraw samodzielnie, w swojej kuchni.

Spytaj, jakie potrawy lubi druga osoba, a za jakimi nie przepada, czy woli gotować w domu, czy stołować się na mieście. Wszystkie te pytania mogą stać się dobrym początkiem do dalszej rozmowy.

Zabawne historie i sytuacje jako dobry temat do rozmowy na randce

Miejsce, w którym się umówiliście, strój kelnera, muzyka i inne drobiazgi mogą stać się inspiracją do opowiedzenia zabawnych historii ze swojego życia.

Wprowadzą luźną atmosferę, a do tego pokażą, czy łączy was podobne poczucie humoru. Absurdalne sytuacje, lapsusy językowe czy pomyłki to doskonałe tematy do rozmowy.

Jeśli więc nie wiesz, o czym rozmawiać na randce, warto rozejrzeć się wokół i sprawdzić, czy coś nie przypomina ci zabawnej sytuacji, którą możesz opowiedzieć, przełamując lody.

Bieżące wydarzenia jako temat do rozmowy na randce

Jeśli interesujesz się bieżącymi wydarzeniami, to również i one mogą stać się dobrym tematem do rozmowy. Nie warto jednak spinać się przed samą randką i sprawdzać najnowszych doniesień.

Może się bowiem okazać, że randka zaskakująco zmieni swój kierunek, jak w „Pamiętnikach Bridget Jones”. Zdenerwowana Bridget próbuje zagaić „To straszne, co się dzieje w Czeczenii”, na co Daniel odpowiada: „Opowiedz lepiej, jak się całowałaś z koleżankami w liceum”.

Zastanawiając się więc, o czym rozmawiać na randce, nie warto przywiązywać się do jednego scenariusza.