Zamknij

Curving to bardzo niebezpieczny trend randkowy. Jest jednoznaczny z odrzuceniem

10.03.2021 11:32

Randki są bardzo przyjemne, dopóki podczas spotkania nie dojdzie do niebezpiecznych zjawisk. Jednym z nich może być curving. 

Para podczas randki dyskutuje o czymś, co znajduje się w telefonie
fot. Shutterstock

Randki są naturalną rzeczą na początku niemal każdej relacji. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie poznać drugą osobę i sprawdzić, czy nadawałaby się ona na naszego partnera. Często jest tak, że wówczas dajemy komuś szansę. Niekiedy jednak zdarzają się przypadki, że nie ma między nami chemii i lepiej zakończyć tę relację zawczasu. I wtedy pojawiają się schody. Co zrobić, żeby osoba, z którą do tej pory się spotykaliśmy, dała nam spokój? Ludzie mają różne pomysły, co prowadzić może do niebezpiecznych zjawisk. Jednym z nich jest curving. 

Zobacz także: Negging to niebezpieczne zjawisko randkowe. Może zamydlić wam oczy

Nowy trend randkowy. Curving jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem

Wielu psychologów uważa, że curving jest zjawiskiem pokrewnym do ghostingu. Jest w tym sporo prawdy, ale są też między nimi jednak znaczne różnice.

O ile ghosting polega na nagłym, całkowitym zerwaniu kontaktu, curving jest pewną formą zakrzywienia komunikacji. Co to dokładnie oznacza?

Jak podaje portal Yourtango.com, gdy ktoś nie jest zainteresowany dalszym spotykaniem się z drugą osobą, wówczas może zdawkowo odpowiadać na jej wiadomości. Częstymi wyrażeniami podczas curvingu są "sorry, byłem zajęty", "nie mam czasu", "odezwę się" i inne tego typu wymówki, które po prostu mają uciąć rozmowę. 

Osoby, które dopuszczają się curvingu, z reguły chcą podtrzymywać kontakt, żeby mieć kogoś "w zapasie". Nie zamierzają jednak spotykać się w "realu" i przechodzić do kolejnych etapów relacji, co może przerodzić się w związek toksyczny dla osoby pokrzywdzonej.

Czasami też chodzi im wyłącznie o cielesne wykorzystanie drugiego człowieka. Tego typu wiadomości mogą nam jednak wskazać, że mamy do czynienia z osobą, której zależy tylko na seksie. 

Jakie skutki może nieść za sobą curving?

Zobacz także: Nowy, brutalny trend wśród randkowiczów. Czym jest "mosting"?

Skutki curvingu

Przede wszystkim jest to zjawisko psychologiczne. Dlatego też może nieść za sobą druzgocące skutki dla umysłu poszkodowanej osoby.

Człowiek, na którym dopuszczono się curvingu, poczuje się wykorzystany. Trudno będzie mu też zaufać ponownie drugiej osobie i stworzyć udany związek. 

Tego typu zachowanie może być również szkodliwe dla zdrowia fizycznego. Dostarcza bowiem sporo nerwów ofierze curvingu. Stres natomiast przyczynia się do rozwoju różnych chorób. Może doprowadzić nawet do zespołu złamanego serca

Zobacz także: "Paperclipping" to nowy trend w randkowaniu. Okazuje się, że jest bardzo niebezpieczny

loader

Romanse gwiazd zawsze emocjonują ich fanów. Niektóre pary show-biznesu nie schodziły z pierwszych stron gazet. Pamiętacie, że oni kiedyś byli razem?

Źródło: Yourtango.com