Zamknij

Nowy fenomen randkowy. Ten typ rozpala emocje i bezczelnie porzuca bez słowa

Barbara Kaczmarczyk
22.03.2017 16:56
"Plotkara"
fot. materiały promocyjne

Łamanie serc traktuje jak sport. Nawet przez chwilę nie ma wyrzutów sumienia.

Każdy, kto regularnie umawia się na randki, chociaż raz miał do czynienia z taką osobą. Zombie robi nadzieję na związek, potem bezwzględnie porzuca, aby bezczelnie powrócić po kilku tygodniach lub nawet latach. Jednak wtedy zwykle jest już za późno.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: poznają się w sieci lub na imprezie, zaczynają rozmawiać na czacie, po kilku dniach umawiają się na randkę na mieście. Na chwilę przed spotkaniem on lub ona przestaje się odzywać. Nie odpisuje na wiadomości, choć pytań jest coraz więcej. W końcu znajomość umiera śmiercią naturalną, a żałobnik chce na zawsze zapomnieć o tym nieprzyjemnym epizodzie. 

Zombie

Lisa Bonos przedstawiła doskonały przykład na rozmowę z Zombie. Na pytanie, dlaczego spotkanie się nie odbyło, przyjaciel Lisy zamilkł na cztery miesiące.

‧ fot. www.instagram.com/LisaBonos

Zombie atakuje

Po jakimś czasie jak gdyby nigdy nic, ni z tego ni z owego, przychodzi niewinna wiadomość: "co słychać?". Tak właśnie wygląda typowy scenariusz randkowania z Zombie. Nie jest to zjawisko nowe, ale dopiero niedawno nazwane. Amerykańskie media chętnie rozpisują się na ten temat - nawet tak poważne tytuły jak serwis Salon.com czy "The Washington Post". To właśnie publicystka tego periodyku - Lisa Bonos, przedstawiła najbardziej doskonały przykład rozmowy z Zombie. 

Zeszłego lata od czasu do czasu się z kimś spotykałam. Planowaliśmy spotkanie w piątkowy wieczór. Kiedy przyszedł ten dzień, spytałam, czy randka wciąż jest aktualna. Nic. W niedzielę było jasne, że dostałam kosza. Delikatnie dałam mu znać, że sobie z tego zdaję sprawę. Po kilku żałosnych rozmowach ze znajomymi, udało mi się o tym zapomnieć. Cztery miesiące później zobaczyłam wiadomość. "Hej nieznajoma, dawno ze sobą nie gadaliśmy" – relacjonuje Bonos w serwisie TheWashingtonPost.com. 

Termin Zombie wyjaśniła już w 2016 roku Sophia Kercher na blogu PrimeMind.com. Stwierdziła, że być ofiarą Zombie oznacza, że osoba, na której nam zależało, zniknęła z naszego życia tylko po to, aby potem przypomnieć o sobie w social mediach. Niekoniecznie są to wiadomości - wystarczy polubienie na Facebooku lub obserwowanie na Instagramie. Tak po prostu, bez żadnego wyjaśnienia.

Lisa Bonos przytacza słowa ekspertki od randkowania, Francesci Hogi. Ta wyjaśnia, że Zombie czuje, że nie ma nic do stracenia - druga osoba najwyżej nie opisze. Nie ma więc sensu szukać z takim lekkoduchem kontaktu, chyba że czujemy silną potrzebę usłyszenia wyjaśnień. Ale robimy to na własne ryzyko.

Zagłosuj

Miałeś kiedyś do czynienia z Zombie?

Liczba głosów: