Zamknij

Nowy, brutalny trend wśród randkowiczów. Czym jest "mosting"?

04.12.2018 11:43
randka
fot. Shutterstock

Ta forma randkowania jest coraz bardziej popularna.

"Ghosting" - o tym okrutnym trendzie media rozpisywały się już kilka lat temu. Teraz coraz większą popularność zyskuje jego bardziej okrutna wersja - "mosting". Czym jest?

Termin "ghosting" odnosi się do sytuacji, gdy kontakt jest nagle urywany. Wszystko jest sprytnie ukartowane. Po pierwszej, drugiej i kolejnej randce, partner czy partnerka nabiera ochoty na kolejna spotkania. Wtedy idealna "randka" nagle ustaje w swoich staraniach. Nie pisze, nie dzwoni, nie odpowiada na maile i zupełnie przestaje się nami interesować, jakby w ogóle nie doszło do spotkania.

Mosting - czym jest?

"Mosting" jest jeszcze okrutniejszy. Dochodzi do niego wtedy, gdy jedna z osób w związku zaczyna angażować się emocjonalnie. W grę oprócz fascynacji fizycznej zaczynają wchodzić uczucia, intymne wyznania i głębokie deklaracje. Kiedy myślisz, że to ten jedyny i ostatni, z którym chcesz spędzić życie, on nagle urywa kontakt. Bez sentymentów i żadnego wyjaśnienia.

Ofiarą mostingu padła jedna z dziennikarek "New York Timesa", która swoją historię opisała w felietonie. Po zalewie odważnych miłosnych wyznań ze strony partnera, nagle doświadczyła nagłego i bolesnego porzucenia. Przestał odbierać telefony, nie zostawił listu, w żaden sposób nie wyjaśnił, co stoi za jego niezrozumiałym zachowaniem.

Psychologowie wciąż nie wiedzą, jak wyjaśnić mosting. Czy chodzi o niedojrzałość, lęk przed bliskością czy zwykłe wyrachowanie i brak empatii? Jedno jest pewne, okrutny trend stał się zmorą singli korzystających z aplikacji randkowych. Nikt z nas nie zasługuje na to, aby stać się jego ofiarą!

Zobacz także: "Cushioning" to nowy trend w randkowaniu. "Robiłam to dla poczucia, że jestem obiektem zainteresowania"

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

 

Twój facet się tak zachowuje? To może oznaczać, że myśli o zakończeniu związku!