Zamknij

Myślisz, że jesteś heteroseksualny? Jesteś w błędzie!

Anna Respondek
28.06.2018 10:23
Zakochana para
fot. Shutterstock

Naukowcy ogłosili kolejne zaskakujące odkrycie. Czy faktycznie ani kobiety, ani mężczyźni nie są jedynie heteroseksualni? 

Naukowcy wciąż i nieustraszenie odkrywają kolejne orientacje seksualne. Pisaliśmy już o sapioseksualizmie i panseksualizmie. Teraz dotarliśmy do kolejnych zaskakujących informacji i badań naukowych. Okazuje się, że tak naprawdę żadna kobieta i żaden mężczyzna nie są po prostu heteroseksualni. Jacy więc jesteśmy?

Zobacz także: Co to jest demiseksualizm i czym różni się od aseksualizmu?

Jak naukowcy doszli do takich wniosków? Pokazali mężczyznom i kobietom różne materiały pornograficzne i obserwowali reakcje ich organizmu, między innymi to, jak rozszerzają się źrenice. To jedna z wielu oznak świadczących o seksualnym pobudzeniu. Badacze odkryli, że kobiety reagowały nie tylko na mężczyzn w intymnych sytuacjach, ale także na przedstawicielki własnej płci. Co więcej, u panów zauważono dokładnie ten sam syndrom. Zjawisko to postanowił wytłumaczyć prowadzący badania Ritch C. Savin-Williams.

Pokazaliśmy mężczyznom materiał z masturbującą się kobietą i reagowali oni jak typowi heterycy. Jednak, kiedy zobaczyli w takiej samej sytuacji również mężczyznę, ich oczy także zareagowały. Po tym możemy stwierdzić, że żaden mężczyzna nie jest jedynie heteroseksualny, biseksualny czy homoseksualny - stwierdził. 

Dodał również, że możliwość tego, że człowiek jest biseksualny, jest częściej akceptowana u kobiet niż u mężczyzn. Panowie wciąż muszą się zmagać z "patriarchalnym" modelem. 

Zgadzacie się z tym twierdzeniami? 

Zobacz także: Jak rozpoznać, czy jesteście z partnerem seksualnie dopasowani?

Zagłosuj

Jakiej jesteś orientacji seksualnej?

Liczba głosów:

Autor: Anna Respondek