Zamknij

Niskie libido niekoniecznie związane jest z problemami w związku. Dlaczego nie masz ochoty na seks?

Katarzyna Leszczyńska
16.02.2018 12:29
Czy spowodowany może być brak ochoty na seks?
fot. fotolia.com

Wiele kobiet deklaruje, że zdarza im się nie mieć ochoty na seks. Okazuje się, że może to być związane z chorobami oraz wieloma czynnikami zewnętrznymi.

Brak popędu seksualnego zazwyczaj wydaje nam się związany z problemami w związku. Ludzie kojarzą go z niezaspokojonymi przez partnera potrzebami lub po prostu złym dopasowaniem seksualnym. Niektórzy uważają też, że są demiseksualni lub nawet aseksualni. Okazuje się, że nie musi mieć to nic wspólnego z drugą osobą lub miłością. Niskie libido często spowodowane jest przez wiele czynników zewnętrznych lub choroby, o czym lepiej zdać sobie sprawę. Jak wynika z badań dotyczących seksualności Polaków, aż 45% mężatek i 30% panien skarży się na niski poziom libido.

Zobacz także: Co dokładnie dzieje się z organizmem, gdy przez pół roku nie uprawiamy seksu? Skutki niepokojące

Oczywiście zdarzają się takie osoby, które po prostu nie lubią seksu, choć to rzadkie przypadki. W większości kobiety oraz mężczyźni, którzy nie mają ochoty na stosunek seksualny z partnerem albo nie są zadowoleni ze swojego związku, albo cierpią na któryś z objawów, które możecie znaleźć w poniższej galerii. Koniecznie sprawdźcie, czym może być to spowodowane. W niektórych z tych przypadków warto sięgnąć po pomoc do specjalisty.