Zamknij

Jeśli dotyczą cię te sygnały, nie jesteś szczęśliwa w obecnym związku. I najpewniej nigdy nie będziesz

Anna Respondek
15.01.2018 14:28
Nieszczęśliwy związek
fot. Pexels

Warto zawczasu zapobiec katastrofie. 

Pomimo tego, że go kochasz, nie czujesz się przy nim szczęśliwa. Czasem uczucie nie wystarcza, aby móc stworzyć udany związek. Wtedy okazuje się, że brakuje wam wspólnych zainteresowań i zupełnie inaczej podchodzicie do życia.

Co zrobić w takiej sytuacji? Jak rozpoznać, że nie jest to chwilowy kryzys i czas zakończyć związek, który nie rokuje dobrze na przyszłość. Oto kilka sygnałów świadczących o tym, że nigdy nie stworzycie związku, o jakim marzysz. 

giphy-downsized (60)

Ciągłe rozczarowania

Nikt nie jest doskonały. Tak samo jak kobiety, również i mężczyźni popełniają błędy, których później żałują. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli do takich sytuacji dochodzi sporadycznie. Zupełnie inaczej ma się sytuacja, w momencie, w którym twój mężczyzna to chodząca katastrofa. Niczego nie potrafi załatwić, na niczym wystarczająco mu nie zależy, a ty nie możesz na niego liczyć nawet wtedy, kiedy bardzo tego potrzebujesz. Przy takim mężczyźnie nie znajdziesz szczęścia. 

Nie mówi przepraszam

Pomimo tego, że ciągle coś "zawala" nigdy nie przeprasza. Zawsze doprowadza do sytuacji, w której to ty czujesz się winna i już sama nie wiesz, czy to przypadkiem jednak nie był twój błąd. Duma jest dla niego ważniejsza, niż przyznanie się do tego, że znowu cię skrzywdził.

Nie czujesz się przy nim bezpiecznie

Choć można wyśmiać takie założenie i twierdzić, że kobiety za bardzo wierzą w komedie romantyczne, to jednak każda z nas chce się czuć przy swoim mężczyźnie bezpiecznie. Partner, który naprawdę jest zaangażowany w związek i zależy mu na ukochanej, zrobi wszystko, aby dać jej takie poczucie. Jeśli ciągle czujesz niepewność, przestań wierzyć w to, że kiedyś nastąpi zmiana. 

giphy-downsized (61)

Jest zamknięty w sobie

Na początku związku taka cecha charakteru może być nawet intrygująca, z czasem jednak staje się męcząca, a nawet doprowadza do tego, że czujemy się zranieni. Bo skoro jesteśmy z najbliższą sobie osobą, dlaczego cały czas mamy przekonanie, że coś przed nami ukrywa. Wieczne sekrety i stawianie granic nie zbliży was do siebie. Nie możesz tylko ty starać się o to, żeby go lepiej poznać. Skoro nie chce mówić o swojej przeszłości, skąd masz wiedzieć, że nie kryje przed tobą jakiś niepokojących zachowań. 

Inne kobiety

Kiedy razem wychodzicie, widzisz, jak wasi znajomi plotkują o zachowaniu twojego ukochanego, który po raz kolejny zapomina o twoim istnieniu i zajmuje się jakąś inną "koleżanką". Jeśli mężczyzna w tak ostentacyjny sposób pokazuje ci, że nie będziesz jego jedyną, czas zadać sobie pytanie. Czy chcesz grać drugie skrzypce? 

Kontroluje

Choć nie dajesz mu żadnych powodów do tego, żeby czuł się niepewnie, on nieustannie sprawuje kontrolę nad waszym związkiem. Podejmuje za ciebie decyzje, nie informując cię o tym i wymaga, abyś zawsze robiła to, na co on ma ochotę. Zastanów się, czy w takim związku jest w ogóle miejsce na twoje potrzeby.

Zbyt wiele was różni

Coraz częściej łapiesz się na tym, że zamiast wspólnego zdania, każde z was ma swoje własne i nie chce od niego odstąpić. Nie możecie rozmawiać o polityce, społeczeństwie czy nawet kolorach ścian, ponieważ każdy z was lubi co innego. Nawet pogoda nie jest bezpiecznym tematem. Kompatybilność w związku to jedna z jego podstaw, bez niej trudno o trwałą relację. 

giphy-downsized (62)