Zamknij

Nieśmiały facet - co w nim przyciąga kobiety? Jak go uwieść?

03.04.2021
Aktualizacja: 06.04.2021 14:59
Jak nieśmiały facet może dodać sobie pewności siebie?
fot. Shutterstock

Nieśmiałość jest cechą, która dotyka bardzo dużą część społeczeństwa. A jednak w czasach gdy niemal na każdym kroku widać pogoń za sukcesem i karierą, taka postawa jest odbierana jako ułomność lub nawet wada. Czy słusznie? Poznaj sposób na nieśmiałego faceta.

Nieśmiały facet to nie jest problem. Z tą cechą wiąże się wiele wspaniałych zalet. I choć trudno z pozoru do takiego typu mężczyzn dotrzeć, to jak się uda, możesz być pewna, że trafiłaś na wspaniałego faceta. Jak poderwać nieśmiałego chłopaka? I jak nieśmiały chłopak ma poderwać dziewczynę? 

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach są bardzo nieśmiali. Nie spodziewaj się po nich inicjatywy

Co w nieśmiałych facetach kochają kobiety? 

 • Nieśmiały facet jest tajemniczy. Tajemniczość to cecha, która dla kobiet jest bardzo atrakcyjna. Podobnie jak dla mężczyzn. Nie warto więc na siłę pokazywać przed płcią przeciwną, jakim się jest rozmownym, pewnym siebie i zabawnym. Czasem milczenie ma większą wartość, podobnie jak to, aby nie odkrywać wszystkich kart od razu. Wszystko powinno dziać się w swoim własnym tempie. Dla kobiet jest ważne twoje szczere podejście i bycie sobą od samego początku. 
 • Nieśmiały chłopak jest skromny. Przechwalanie się i wymądrzanie to znak obecnych czasów. Ważne przecież są w życiu osiągnięcia oraz posiadanie różnych przedmiotów i dóbr, a pewność siebie to hasło wszystkich poradników. Skromność powoli jest zatracana, więc gdy się pojawi, staje się niemal na wagę złota. Facet, który jest skromny, dobry i nikogo nie udaje, będzie uwielbiany przez kobiety. One to w tobie zauważą i bądź pewien, że docenią.  
 • Introwertycy i osoby nieśmiałe zazwyczaj mają określoną pasję, której oddają się w wolnym czasie. Grasz na jakimś instrumencie? A może wspinasz się na ściankach czy piszesz książkę? Pasja jest niewiarygodnie dużym atutem. Facet mający swoje hobby jest dla kobiety kimś wyjątkowym, ponieważ wie, co lubi. Warto mówić o swojej pasji już na pierwszym spotkaniu. A może ona interesuje się tym samym co ty? 
 • Nieśmiałość zazwyczaj wiąże się z wrażliwością. Choć twoi koledzy uważają, że wrażliwy facet to nie facet, to właściwa kobieta będzie sądzić zupełnie przeciwnie. Dla niej męskie łzy nie są oznaką słabości, a wyzwalają jedynie miłosne i macierzyńskie instynkty. Wrażliwość to piękna cecha, a na pewno nic złego. Jesteś po prostu dobrym człowiekiem. Nie ukrywaj tego. Bądź szczery w wyrażaniu swoich emocji. 

Zobacz także: O czym rozmawiać na randce? Porady dla nieśmiałych

Jak walczyć z nieśmiałością u mężczyzny? 

Nieśmiałość to blokada, a z blokadą należy walczyć. Nie na siłę, ale jednak warto się starać, bo inaczej jak nieśmiały chłopak ma poderwać dziewczynę? O przekuciu pewnych cech w atuty już się dowiedziałeś, teraz poznaj sposoby na przełamanie swojej blokady. 

Jest mnóstwo metod radzenia sobie z nieśmiałością. Musisz jednak zdefiniować jej źródło i określić intensywność. Mogą ci pomóc samodzielne ćwiczenia lub dodatkowe wsparcie podczas terapii. Ważne, żeby zacząć pracować nad swoją nieśmiałością. Jak to zrobić? 

Znajdź tematy do rozmowy 

Wymyśl je i spisz na kartce. Idealne są tematy lub pytania uniwersalne. Mogą dotyczyć ogólnych pojęć, dziedzin i dyscyplin życia. Zapytaj o plany na weekend, o pracę, o szefa. A może wolisz tematykę związaną z kinem? Porozmawiajcie o filmach, książkach. Może twoją pasją jest malarstwo i sztuka? A może motoryzacja? Każdy ogólny temat jest ok.  

Zadbaj o mowę ciała 

Nieśmiałość to nie tylko rozmowa, ale też reakcje fizyczne ciała. Nie zaciskaj pięści, nie krzyżuj rąk, nie zachowuj niepotrzebnego dystansu, nie stój w zbyt dużej w odległości. Nie odwracaj wzroku - takie zachowanie może być uznane za fałsz. Rozluźnij się. Konwersację ułatwia zawsze naturalna i swobodna postawa. Ważny jest kontakt wzrokowy. Ćwicz przy pomocy głębokich wdechów i wydechów. Zrób to tuż przed rozmową. Podczas rozmowy skróć nieco dystans fizyczny. Możesz nawet pochylić się w stronę swojego rozmówcy. Utrzymuj kontakt wzrokowy. Uśmiechaj się. Wszystko przećwicz przed lustrem lub z bliską osobą. 

Zobacz także: Patrzenie w oczy - znaczenie spojrzenia

Zacznij jako pierwszy 

To może być klucz do twojego sukcesu w zdobyciu dziewczyny. Nieśmiali mężczyźni boją się rozpoczynać rozmowę, ale wystarczy proste pytanie: „jak się czujesz?”, by zacząć rozmawiać. Pytając, nie używaj słowa „czy”, by druga strona nie odpowiedziała zdawkowo: „tak” lub „nie” na twoje pytanie. 

Nieśmiały facet zakochany w dziewczynie powinien bacznie ją obserwować 

Zwracaj uwagę na poruszane przez nią tematy. Zapamiętaj je. Możesz je sobie nawet zapisać. Listę takich tematów można przeanalizować w domu. Zastanów się, czy coś wiesz w tych kwestiach. Jeśli tak, to głośno wypowiedz swoje zdanie. Jeśli nie masz pojęcia, o czym ona mówi, poszukaj odpowiedzi w internecie. A potem porozmawiaj sam ze sobą! To świetne ćwiczenie.  

Wspomagacze, czyli feromony 

Jeśli jesteś tak bardzo nieśmiałym facetem, że po prostu nie umiesz przełamać blokady wobec kobiet i wywołać u nich zainteresowania, to możesz skorzystać ze specjalnych produktów, które potrafią przyciągnąć uwagę kobiet. Są to bezwonne feromony, które rozpylasz na sobie. Kobieta otrzymuje impulsy. Staje się bardziej otwarta i skłonna do kontaktu, a twoje zachowanie również ulega zmianie. Będziesz bardziej pewny siebie i odważny. 

Gdy nie możesz sam poradzić sobie z nieśmiałością, skorzystaj z konsultacji z psychologiem. Idealna jest w tym wypadku terapia grupowa. Tu spotkasz ludzi o podobnych problemach i będziesz miał okazję z nimi porozmawiać. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku boją się okazywać uczucia. Sprawdź, czy twój partner do nich należy

Co zrobić, gdy chłopak jest nieśmiały? 

Twój chłopak jest nieśmiały? Jeśli go zdobyłaś, to nie wypuszczaj. Nieśmiali faceci są cudowni, chociaż musisz wiedzieć, że mężczyźni z niską samooceną mają olbrzymie problemy. Naucz się więc odpowiednio postępować z wartościowym, a zarazem nieśmiałym facetem. 

Niska samoocena to problem, który dotyka w takim samym stopniu kobiety i mężczyzn. U płci pięknej problem ten nie utrudnia wejścia w związek. Z facetami jest już inaczej. Najczęściej nieśmiały mężczyzna zostaje skazany na samotność. Bo choć często wydaje się, że jest niezainteresowany, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. To maska, którą należy nauczyć się zdejmować. Jak otworzyć nieśmiałego faceta na miłość? Poznaj dwa typy takich facetów. 

On boi się ludzi. Taki mężczyzna ma niską samoocenę. I widać to niemal w każdym przejawie życia. Przede wszystkim siedzi cicho. Nie walczy o siebie, nie prezentuje własnej opinii, a w pracy nie garnie się do bycia kierownikiem. Woli wykonywać polecenia innych osób. Nie będzie nigdy walczył o swoje, ani w firmie, ani na studiach, czy w sklepie. Przyjmie wadliwy towar, odłoży na półkę, zamiast go reklamować. Ten typ nieśmiałych facetów ma w życiu lepiej i łatwiej, bo choć waleczne, pewne siebie i gotowe zrobić pierwszy krok kobiety są w mniejszości, to widząc takiego nieśmiałego mężczyznę, decydują się właśnie, by go zainteresować swoją osobą. Poza tym tego typu mężczyzna nie jest skomplikowany ani w codziennym życiu, ani w kontaktach. 

Ale jest też typ drugi. To nieśmiały mężczyzna, który udaje cwaniaka. Zuchwały i pewny siebie, w towarzystwie uchodzi zwyczajnie za cwaniaka. Nie boi się wystąpień publicznych ani nawiązywania relacji z nowymi, dopiero poznanymi ludźmi. W pracy bardzo często można go spotkać na kierowniczym stanowisku. Jest odważny, walczy o siebie i swoje prawa, np. o odszkodowanie z towarzystwa ubezpieczeniowego. Na tym polega jego gra - by stworzyć odpowiednie pozory. Ta pewność siebie jest po prostu wyuczona. Ma do perfekcji opanowaną mowę ciała i doskonale potrafi wywrzeć dobre wrażenie. Jest pewny swego, gdy zna się na danej dziedzinie. 

Jednak jest jeden haczyk. W relacjach z kobietami zupełnie sobie nie radzi, ponieważ przeszkadza mu jego niska samoocena. U kobiet uchodzi więc za zwykłego “buca”, który absolutnie nie jest zainteresowany znajomością. Albo za kobieciarza, biorącego udział w zawodach na zdobywanie jednej kobiety po drugiej. To jest tylko parasol ochronny, który ma go uchronić przed cierpieniem i przede wszystkim zdemaskowaniem jego nieśmiałości i wrażliwości. Dlatego też bardzo często opowiada niestworzone historie, które niby mają potwierdzić jego atrakcyjność w oczach kobiet. Opowiada o tym, jaki jest rozchwytywany i że traktuje kobiety jak rękawiczki, które zmienia niemal codziennie. To bardzo często jest tylko pozą. Pod tą maską casanovy może kryć się bardzo wrażliwy i uczuciowy facet, który boi się zranienia i odrzucenia. 

Zobacz także: Jak uwodzą znaki zodiaku? Sprawdź, czy mu się podobasz

Nieśmiały facet a odważna kobieta 

Nieśmiały facet jest zwyczajnie wystraszony, dlatego bardzo często nie robi nic, nawet gdy otrzymuje wyraźne i wręcz wzywające go sygnały ze strony kobiety. Takie zachowanie bywa niezwykle irytujące. Kobiety zazwyczaj nie starają się o męskie względy. Są przyzwyczajone do tego, że to panowie walczą o ich serca. Jednak jeśli się już odważą, to chciałyby zobaczyć, choć odrobinę entuzjazmu. A nieśmiały facet zachowuje się jak ufoludek i jeszcze do tego potrafi je dotkliwie zranić. 

Taki mężczyzna po prostu nie wierzy w siebie i z miejsca zakłada, że kobieta robi sobie z niego żarty. A może nawet chce go ośmieszyć? Boi się, że mógłby źle interpretować jej zachowanie i co wtedy będzie? Wyjdzie na idiotę, więc w jej czynach doszukuje się drugiego dna. Wtedy myśli, że: ona na pewno nie ma zamiaru być ze mną na poważnie, bo szuka kochanka. Brak wiary w dobre intencje kobiet wynika z niskiej samooceny mężczyzny. I tu pojawia się w jego mniemaniu niejako pewność, że tak świetna przedstawicielka płci przeciwnej nie mogłaby go przecież pokochać. A nawet jeśli tak się stało, to i tak nie ma sensu, bo zaraz ją straci przez własną głupotę. Ona odejdzie do innego, bo on nie umie odpowiednio się zachować, okazywać uczuć lub nie zna na pamięć, np. Kamasutry. 

Nieśmiały facet zdecydowanie za często analizuje drobiazgi w byciu z kobietą. Bo dzisiaj mnie nie przytuliła, bo wczoraj nie pocałowała na dobranoc. Ona tylko ze mną rozmawia, więc pewnie traktuje mnie tylko jako kolegę. Koleżanka jest dla niej ważniejsza niż ja. Nie ma czasu na spontaniczne spotkanie i kolację we dwoje, bo pracuje. No i wiele innych sytuacji, które dla niej nie mają znaczenia. 

Zobacz także: Niewerbalne oznaki zainteresowania u mężczyzn. Jak je rozpoznać?

Jak uwieść nieśmiałego faceta? 

Nieśmiały facet nie zawsze ucieka wzrokiem. Może sprawiać wrażenie odważnego, pewnego siebie cwaniaka. Jednak pod tą grubą skórą kryje się w rzeczywistości bardzo wrażliwy człowiek. Jak się zachować? Jak poderwać nieśmiałego chłopaka?  

 • Możesz takiemu mężczyźnie okazać zainteresowanie jako pierwsza.  
 • Uśmiechnij się do niego. 
 • Zagadaj. 
 • Zaproponuj spotkanie. 
 • Zrób mu miłą niespodziankę. 
 • Więcej go przytulaj i mów szczere komplementy. 
 • Motywuj do działania. 

Problem jednak tkwi w tym, że to on musi w końcu wyjść ze swojej skorupy. Nie może ukrywać się za parasolem ochronnym. Powinien, w którymś momencie zaryzykować, a ty tego za niego nie zrobisz. On powinien zezwolić ci na okazanie sobie uczuć i przede wszystkim dać się kochać. Inaczej nic nie zdziałasz. 

Musisz go przekonać, że w życiu niczego nie osiągnie, jeśli nie zaryzykuje. Tym celem jest jego i twoje szczęście - prawdziwa miłość. A ryzyko jest minimalne, bo wszyscy widzą, że tobie na nim zależy. Tylko takie kobiety starają się o faceta. Może czasem warto, by mu to powiedział ktoś, kto stoi z boku? Twoja przyjaciółka? Jego kumpel? 

Zobacz także: Jak zwrócić uwagę chłopaka, który ci się podoba? Sprawdzone triki

Nieśmiali mężczyźni potrzebują więcej odwagi 

Facet po prostu musi się odważyć. Nie ma innej drogi. Jeśli zależy mu na kobiecie i widzi jej zainteresowanie, to musi w końcu dać jej szansę. Przecież spotyka się z nią i jest dla niej miły. Ona otwiera się przed nim w pełni, okazuje swoje emocje i uczucia. Są ze sobą tak blisko, że bliżej już być nie mogą. Warto więc uwierzyć, że piękna i inteligentna kobieta zwróciła właśnie na niego uwagę! I może nie jest tak do końca beznadziejny, jak sam siebie ocenia lub dlatego, że ktoś tak mu to kiedyś wmówił? Trzeba zaufać miłości.