Zamknij

Niektóre sekrety lepiej zachować dla siebie. O tym nie powinno się informować drugiej połówki

Katarzyna Leszczyńska
03.01.2018 13:35
O czym nie trzeba mówić partnerowi?
fot. pixabay.com

Rozmowa o nich może wprawić obie strony w zakłopotanie.

Oczywiste jest to, że związek powinien opierać się na szczerości. W dobrej i trwałej relacji partnerzy mówią sobie niemalże o wszystkim. Istnieją jednak takie kwestie, które mogą sprawić, że podczas rozmowy o nich któraś ze stron poczuje się niekomfortowo. Jeżeli nie mają one wpływu na związek, nie trzeba o nich informować drugiej połówki. O czym zatem można nie powiedzieć partnerowi i nie mieć wówczas wyrzutów sumienia?

Byli partnerzy

Nie ważne ilu ich było, ani z iloma trafiliśmy do łóżka. Ta informacja może niekorzystnie wpłynąć na relacje z obecnym partnerem. Dlatego też dzielenie się podbojami z przeszłości nie jest konieczne chyba, że oboje zdecydujecie, że czujecie się z tym dobrze. Wówczas obie strony powinny być ze sobą szczere.

Fantazje seksualne

Opowiadanie partnerowi o fantazjach związanych z nim może nawet podgrzać atmosferę w związku. Całkiem naturalne jest jednak to, że nie zawsze rozmyślamy lub śnimy tylko o naszym partnerze. Gdy go poinformujemy o fantazjach z udziałem kogoś innego, może się poczuć zdradzony, a na pewno będzie dotknięty.

Mówienie, że „nie jest najlepszy w łóżku”

Oczywiście każda para powinna ze sobą rozmawiać o sprawach intymnych. Jeżeli jednak któraś ze stron nie jest usatysfakcjonowana życiem seksualnym lepiej przedyskutować tę sprawę delikatnie lub samemu przejąć inicjatywę i zaproponować pewne zmiany. Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, jest porównanie obecnego partnera do byłych. A stwierdzenie, że nie jest dobry w łóżku może spowodować, że tak się właśnie poczuje.

Niektóre kwestie mogą wprawić naszego partnera w zakłopotanie

Niewygodne rzeczy z przeszłości

Zanim poznamy partnera zazwyczaj mamy za sobą setki różnych doświadczeń, z których nie wszystkie są przyjemne, a niektóre z nich nawet mogą być wstydliwe. Jeżeli nie chcemy o nich rozmawiać i nie czujemy, że ktokolwiek powinien o nich wiedzieć, nie musimy zdradzać się z nimi przed partnerem, nawet jeżeli bardzo nam na nim zależy.

Wiadomości tekstowe

Nie bez powodu nie powinno się czytać cudzej korespondencji, tym bardziej w związku. Jeżeli partner nieustannie wypytuje nas, kto dzwonił lub z kim aktualnie wymieniamy wiadomości tekstowe, nie jest w porządku. Nie musimy zatem mu się tłumaczyć.

Wspomnienia o ex

Myślenie o ludziach, którzy byli ważni w naszym życiu jest rzeczą naturalną. Dlatego równie często, jak wspominasz ulubioną koleżankę z podstawówki, możesz pomyśleć o swoim ex. Nie musisz mieć jednak wyrzutów sumienia i z każdą myślą o nim lecieć na spowiedź do obecnego partnera.

Nie o wszystkim trzeba rozmawiać z partnerem
Zagłosuj

Macie tajemnice przed partnerem?

Liczba głosów: