Zamknij

Czy naprawdę go kochasz? Ten test pozwoli ci sprawdzić, co czujesz

30.03.2021 12:33
Zakochana kobieta siedzi na łóżku i pokazuje serduszko
fot. Shutterstock

Często zdarza się, że nie jesteśmy pewni swoich uczuć. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę łączy nas z partnerem.

Nie jest łatwo zdać sobie sprawę z własnych uczuć. Choć wydawać nam się może, że kogoś kochamy, w rzeczywistości bywa, że jest to tylko przyzwyczajenie. To działa także w drugą stronę. Gdy w relacji pojawia się rutyna, może nam się wydawać, że już nie kochamy partnera. W rzeczywistości jednak nadal mogą być między nami uczucia, które sprawiają, że nie warto przekreślać jeszcze tego związku. Z tych wszystkich rzeczy trzeba jednak sobie zdać sprawę, zanim podejmiemy pochopne kroki. Pomóc wam może odpowiedź na poniższe pytania.

Zobacz także: Zachowujesz się w ten sposób? To znaczy, że już nie kochasz swojego partnera

Nie wiesz, czy kochasz partnera? Ten test pomoże ci to sprawdzić

Portal Papilot.pl przytoczył badanie przygotowane przez związkowych ekspertów. Dzięki niemu możecie dowiedzieć się, czy nadal kochacie swojego partnera.

Wystarczy, że odpowiecie szczerze na poniższe pytania. 

1. Czy możesz być sobą w tej relacji?

To kluczowe pytanie. Jeżeli potrafisz swobodnie opowiadać o swoich poglądach i pomysłach partnerowi, to znaczy, że darzysz go uczuciem. 

2. Potraficie osiągać kompromisy?

Jeżeli są między wami uczucia, zawsze będziecie próbowali się dogadać. A dobry związek to sztuka chodzenia na kompromisy. 

3. Czy wasze konflikty prowadzą do czegoś konstruktywnego?

Kłótnie w związku są rzeczą normalną. Chodzi w nich jednak o to, żeby osiągnąć porozumienie. Jeżeli nie umiecie się dogadać, to znaczy, że tego nie chcecie. A jeżeli nie chcecie, nie ma między wami uczuć. 

4. Czy jesteś przy nim bezpieczna?

A w zasadzie, czy czujesz się przy nim bezpieczna. Musisz dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy on obroniłby cię w ryzykownej sytuacji. No i najważniejsze, czy sam ci nie zagraża. 

Zobacz także: Ile czasu mężczyzna potrzebuje, żeby się zakochać? Nie tak dużo, jak się wam wydaje

5. Czy przytrafiają wam się ciche dni?

Gdy ludzie się kochają, zawsze próbują wyjaśnić wszystkie nieporozumienia jak najszybciej. Uczucia nie pozwalają im na ciche dni. Jeżeli jednak stawiają własne ego wyżej niż związek, wówczas można się zastanawiać, czy nadal jest między nimi chemia. 

6. Czy myślisz, że z kimś innym byłoby ci lepiej?

Zakochany człowiek będzie widział swoją przyszłość u boku ukochanej osoby. Jeżeli ty nie umiesz sobie tego wyobrazić lub masz przed oczami siebie u boku kogoś innego, możliwe, że już nie kochasz swojego partnera.

7. Widzisz więcej plusów czy minusów waszej relacji?

Gdy jesteśmy szczerze zakochani, wszystko widzimy w superlatywach. Jeżeli zaczęłaś dostrzegać same minusy tej relacji, czas ją zakończyć. 

8. Czy na co dzień jesteś przy nim szczęśliwa? 

Na koniec najważniejsze pytanie. Czy każdego dnia jesteście ze sobą szczęśliwi? Oczywiście będą zdarzać się sytuacje, gdy sprawiacie sobie przykrość. Ważny jest jednak ogólny rozrachunek. Jeżeli nie możesz przypomnieć sobie szczęśliwych momentów, być może nie ma już między wami miłości. 

Zobacz także: Czy jesteście dopasowani w łóżku? Porównaj wasze grupy krwi i sprawdź

Niektóre gwiazdy miały pecha, gdyż po rozstaniu musiały pracować ze swoim ex. Pamiętacie, jak sobie z tym poradziły?

Źródło: Papilot.pl