Zamknij

Nie potrafisz długo utrzymać relacji? Te błędy najczęściej doprowadzają do rozpadu związku czy przyjaźni

Anna Respondek
10.01.2018 15:50
Samotność
fot. Pexels

Takie zachowania potrafią zniszczyć każdą relację. 

Marzymy o tym, żeby być kochanymi. Choć nie wszyscy potrzebują w swoim życiu stałego partnera, to jednak każdy z nas tworzy jakieś relacje, dzięki którym nie czuje się samotny. Jeśli jednak zbyt często tracisz partnerów lub przyjaciół, może czas zastanowić się nad tym, jakie błędy popełniasz. 

Zbyt szybko rozpoczynasz kolejną relację

Czy to w przypadku miłości, czy przyjaźni warto czasem poczekać z wskoczeniem do nowej rzeki. Jeśli nie damy sobie czasu na przemyślenie naszej poprzedniej porażki, to błędy, które wtedy popełniliśmy, wkradną się w nasze życie ponownie. Pojawi się porównywanie nowego partnera do byłego ukochanego, czy nowej przyjaciółki, do tej, która odeszła. To nie może skończyć się dobrze. 

Stosujesz stałe schematy

Ludzie są różni. To zdanie koniecznie musisz wbić sobie do głowy. Nie możesz wszystkich podciągać pod jeden schemat i w stosunku do każdego napotkanego człowieka zachowywać się tak samo. Nie dostrzegasz, że twoi nowi mężczyźni lubią różne rzeczy? Albo, że nowo poznana koleżanka, w przeciwieństwie do poprzedniej, nie lubi chińszczyzny. Jeśli nie zaczniesz dostrzegać drugiego człowieka, trudno będzie ci stworzyć trwałą więź. 

giphy-downsized (46)

Nie zauważasz swoich wad

Winą za rozpad jakichkolwiek relacji nigdy nie można obarczać jednej osoby, chyba że mamy do czynienia z ekstremalnymi zachowaniami takimi jak przemoc. Każdy ma wady, jednak zauważenie ich i naprawienie swojego zachowania to pierwszy krok do sukcesu. Wiesz, że twoją piętą achillesową jest zazdrość. Popracuj nad tym i nie oskarżaj chłopaka przy pierwszej lepszej okazji o zdradę. 

Jesteś egoistą

Wszystko jest dobrze, dopóki układa się po twojej myśli. Jednak w momencie, w którym ktoś ma inne zdanie lub potrzeby, zaczynają pojawiać się problemy. Czas przestać być egoistą i czasem zrezygnować z czegoś dla dobra bliskiej osoby. Twoja przyjaciółka woli obejrzeć inny film niż ty, zgódź się, następnym razem ty wybierzesz, co wspólnie będziecie robiły. 

Nie angażujesz się

Niby ci zależy, niby cierpisz, jednak nie potrafisz się całkowicie zaangażować. Każdy związek do dobrego funkcjonowania potrzebuje atencji, czy to mówimy o ukochanym czy o dobrej koleżance. Jeśli chcesz, aby wasz kontakt się nie urwał, zadbaj o to. Wyjdź z inicjatywą spotkania, a w przypadku partnera przestań ukrywać swoje uczucia i tylko mówić i przejdź do czynu. 

giphy-downsized (47)