Zamknij

Jeżeli w pierwszym roku związku pojawiają się te rzeczy, nie wróży to dobrze jego przyszłości

Katarzyna Leszczyńska
15.01.2018 14:16
Te rzeczy na początku związku świadczą o nieudanej relacji
fot. pixabay.com

To nie wróży trwałej relacji.

Pierwszy rok związku zazwyczaj łączy się z ekscytacją. To właśnie wtedy dogadujemy się z partnerem najlepiej i zaczynamy snuć plany na przyszłość. Są pewne rzeczy, które mogą świadczyć o tym, że ta relacja ma szanse być długotrwałą, a kto wie, może nawet jedyną. Oczywiście nie można od razu się o tym przekonać. Podczas pierwszego roku związku powinny pojawić się w nim jednak pewne rzeczy. Bez nich relacja prawdopodobnie nie przetrwa.

Nie wyobrażacie sobie wspólnej przyszłości

Zwłaszcza przez pierwszy rok, kiedy towarzyszy nam podekscytowanie drugą osobą, będziemy w stanie wyobrazić sobie wspólną przyszłość. Dopiero w dalszym etapie związku mogą pojawiać się wątpliwości. Jeśli jednak nie potrafimy wyobrazić sobie dalszych losów razem, może to oznaczać, że nie jesteśmy sobie pisani.

Szczęśliwe pary wyobrażają sobie wspólną przyszłość

Zmienianie przyzwyczajeń

Oczywiste jest to, że żaden człowiek nie będzie dopasowany do nas w stu procentach. Jeśli jednak jest jakaś cecha, której nie da się zmienić lub też nie wypada prosić o zaprzestanie tego, a bardzo nam ona przeszkadza – raczej do niej nie przywykniemy, a co za tym idzie, ta relacja pewnie nie zakończy się happy endem.

Zobacz także: Błędy, które mogą niszczyć każdy związek

Potrzeba wolności

Zakochani w sobie partnerzy, zwłaszcza na początku relacji, chcą ze sobą spędzać zazwyczaj jak najwięcej czasu. Jeżeli natomiast już podczas pierwszego roku zaczynamy odczuwać, że potrzebujemy więcej wolności, może to mieć dwa podłoża: albo nie jesteśmy gotowi na związek i musimy przez jakiś czas jeszcze być singlami, albo partner w jakiś sposób nas ogranicza, co nie jest korzystne dla obojga.

Szczęśliwi partnerzy dają sobie poczucie wolności

Brak zadowolenia z seksu

Ta sprawa jest bardzo ważna w każdym związku. Jeżeli już na samym początku nie odczuwamy satysfakcji seksualnej – albo porozmawiamy o tym szczerze z partnerem i od razu postaramy się wspólnie to zmienić (co może sprawić mu przykrość), albo odpuścimy. Być może po prostu nie jesteśmy dla siebie stworzeni.

Zobacz także: Kiedy nadchodzi pora na rozstanie?

Uczucie znudzenia

Nie chodzi o to, żeby być identycznym jak nasz partner. Ważne jest jednak to, żeby łączyły nas z nim wspólne zainteresowania lub po prostu, żebyśmy potrafili znaleźć coś, co będziemy chcieli robić razem. Jeżeli natomiast cały czas czujemy znudzenie – lepiej nie będzie, trzeba uciekać.

Irytacja i znudzenie nie są dobre dla związku

Irytowanie

Gdy partner nas drażni, denerwuje, nie potrafimy się z nim dogadać już na samym początku – co będzie później? Przecież im dalej w związek, tym większe problemy będą się pojawiać, niezależnie od tego, jak bardzo udaną parą jesteśmy. A jeżeli są one już na początku, na pewno nie tworzymy dobrej relacji i lepiej się nad tym poważnie zastanowić.

Rozmyślanie nad byłym partnerem

Jeżeli podczas pierwszego roku związku zaczynamy rozmyślać nad tym, czy nasz były jest jeszcze wolny – być może świadczy to o chęci ucieczki w jego ramiona. A to znaczy, że nowa relacja nie będzie długotrwała, ponieważ wystarczy pierwsza lepsza osoba, z którą dogadamy się lepiej, żeby ją zakończyć.

W szczęśliwym związku partnerzy nie myślą o byłych