Zamknij

Czy istnieje idealny moment na wyznanie uczuć? W którym etapie związku najlepiej powiedzieć "kocham cię"?

Katarzyna Leszczyńska
20.11.2017 13:42
Kiedy jest idealny moment na wyznanie uczuć?
fot. pexels.com

Ten problem nurtuje ludzi od zawsze.

Wielu ludzi zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment w związku na wyznanie miłości. Nie jest łatwo powiedzieć drugiej osobie „Kocham Cię”. Na pewno każdy człowiek powinien sam wyczuć, kiedy nadchodzi ten moment. Jedni są gotowi na powiedzenie tego po miesiącu związku, inni po roku. Nie ma złotego środka, choć w Internecie pełno jest dobrych rad na temat, kiedy jest ten idealny moment. Internauci na portalu Reddit.com podzielili się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Okazuje się, że nie istnieje nic takiego jak „idealny moment”. Zdaniem internautów najważniejsze są czyny. Można więc okazywać uczucia, bez spieszenia się z mówieniem „Kocham Cię”. W społeczeństwie panuje przekonanie, że nie warto zbyt szybko mówić o uczuciach, ponieważ później może to spowszechnieć i popsuć relacje. Warto najpierw poznać druga osobę lepiej i bardziej zaangażować się w związek.

Gdy kogoś kocham, dzielę się z nim tym uczuciem. Nie ma określonej liczby miesięcy czy tygodni, po upływie których powinno się wyznać miłość – twierdzi jeden z internautów.

Często jest tak, że ludzie czekają na znak od drugiej osoby lub aż pierwsi usłyszą te ważne słowa. Okazuje się jednak, że warto przestać analizować i po prostu dać się ponieść uczuciom. Nie można kierować się emocjami drugiej osoby.

Należy kierować się przede wszystkim swoimi uczuciami

Najważniejsze jest to, żeby być w 100% pewnym swoich uczuć. Nie można mieć też pretensji do partnera o to, że on nie jest jeszcze w stanie wyjawić nam tego samego. Każdy jest inny i niektórzy po prostu potrzebują do tego więcej czasu.

Jeśli czujesz silne emocje po prostu to powiedz. To może dać tylko siłę tej drugiej osobie i pewność, by mogła odpłacić tym samym. Jeśli oczekujesz dojrzałego związku, komunikacja i mówienie o swoich odczuciach jest bardzo ważne – twierdzi Sam Owen, ekspert od komunikacji w związkach, w rozmowie z Ofeminin.pl.

Jeżeli jesteśmy pewni swoich uczuć, nie warto zwlekać z mówieniem o nich. Idealny moment może nigdy nie nadejść. Warto też zaufać partnerowi i dać mu czas na zaangażowanie. A nasze wyznanie uczuć może mu jedynie pomóc w przeanalizowaniu swoich emocji.

Kiedy powiedzieć kocham cię?