Zamknij

Naukowcy ustalili wiek, w którym kobiety i mężczyźni najczęściej zdradzają partnerów

21.02.2017 15:49
Zdrada
fot. East News

Najnowsze badania pokazały, kiedy tak naprawdę przeżywamy "kryzys wieku średniego". 

Zdrada była przedmiotem wielu badań i nic nie wskazuje na to, że naukowcy przestaną temu tematowi poświęcać swój czas.

Wyniki poszczególnych eksperymentów różnią się między sobą, ale uogólniając to, co dotychczas udało się ustalić badaczom, można powiedzieć, że około 60 procent mężczyzn i 45 procent kobiet w pewnym momencie małżeństwa zrobi skok w bok.

Według najnowszego raportu Uniwersytetu New Hampshire, mężczyźni są zdolni do zdrady o 7 procent bardziej niż kobiety. Badani podali różne przyczyny swojej decyzji - niektórzy z nich lubują się w zakazanym owocu, inni odczuwają nudę w stałym związku, a jeszcze inni nie dostają od partnera wystarczającej seksualnej bądź emocjonalnej gratyfikacji. Kobiety zdradzają, ponieważ znajdują w swoim otoczeniu mężczyznę, który ma lepszą sytuację finansową i jest lepiej wykształcony niż ich obecny partner.

Mężczyźni najczęściej zdradzają w wieku 55 lat, a kobiety w wieku 45 lat. Co ciekawe, później chęć zdrady u jednej i drugiej strony już tylko maleje.

Teoria Wielkiego Wybuchu
fot. Giphy.com

Bez zobowiązań

Na podstawie badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym "Journal of Sex and Marital Therapy" wynika, że aż jeden na pięciu obywateli USA żył w otwartym związku. Okazało się też, że osoby starsze, będące w takich związkach, są szczęśliwsze, zdrowsze i aktywniejsze seksualnie.

Wnioski naukowców z innego, udostępnionego opinii publicznej w 2008 roku raportu, umieszczonego na stronie Unh.edu, wyjaśniają dodatkowo relację między prawdopodobieństwem zdrady a statusem materialnym, wyznaniem, bądź też samopoczuciem. Przykładowo, nieszczęśliwi mężczyźni mają o 13 procent większe "ryzyko" romansu, a u smutnych kobiet ten czynnik wynosi 10 procent.

W przypadku religijnych kobiet prawdopodobieństwo zdrady jest jedynie o 4 punkty procentowe niższe niż u niewierzących. Co ciekawe, mężczyźni zdradzają tak samo, bez względu na ich stopień zaangażowania w wyznawaną wiarę.

Opera mydlana
fot. East News