Zamknij

Naukowcy stworzyli samonawilżającą się prezerwatywę. Seks będzie przyjemniejszy!

18.10.2018 14:13
mężczyzna rozpakowujący prezerwatywę chwilę przed seksem
fot. Shutterstock

Dzięki nowemu wynalazkowi w sypialni kochanków znów zapłonie ogień.

Nie wszyscy są zwolennikami używania prezerwatyw. Partnerzy narzekają na obniżenie przyjemności czerpanej ze współżycia podczas ich stosowania. Eksperci postanowili temu zaradzić. Stworzyli produkt, który ma podnieść jakość życia seksualnego! 

Dostępne w sprzedaży lubrykanty zazwyczaj działają zbyt krótko. Kobiety często skarżą się na niedostateczne nawilżenie pochwy podczas seksu. Z badań przeprowadzonych w USA wynika, że 40 proc. pań i 77 procent mężczyzn stosujących prezerwatywy skarżyło się na zmniejszenie doznań w trakcie stosunku. W efekcie rezygnują oni z tego typu antykoncepcji, narażając się na niechcianą ciążę lub choroby weneryczne

Nowa prezerwatywa zamiast lubrykantów

Jak donosi "Science Alert", brytyjscy naukowcy postanowili temu zaradzić, wymyślając samonawilżającą się prezerwatywę. Pokryli lateksową powierzchnię cieniutką warstwą hydrofilowych polimerów, które podczas kontaktu z płynem stają się bardzo śliskie

Nie ma obawy, że dodatkowa warstwa się zetrze, nie wpływa też na wytrzymałość prezerwatywy. Ale, co najważniejsze, twórcy wynalazku twierdzą, że polimerowa powłoka zmniejsza ból wywołany tarciem podczas stosunku i czyni współżycie przyjemniejszym.

O przetestowanie nowego produktu poproszono 33 osoby dorosłe. Ochotnicy dostali także 2 inne próbki lateksu. 85 procent badanych uznała samonawilżający się kondom za bardziej śliski niż pozostałe. Z kolei 70 proc. ankietowanych stwierdziła, że nowa prezerwatywa jest "dużo bardziej śliska" po kontakcie z płynem. Wyniki badań opublikowano na stronie Open Science.

Wyniki ankiety sugerują, że samonawilżające się prezerwatywy mogą się przyczynić do rozpowszechnienia tego środka antykoncepcyjnego wśród osób, które do tej pory niechętnie go stosowały - podsumowują eksperci.

Zobacz także: Podczas seksu nietrudno o wypadek! 7 najczęstszych urazów, których możesz nabawić się w łóżku

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Jak często uprawiasz seks?

Liczba głosów: