Zamknij

Naukowcy sprawdzili, co musimy zrobić przed randką, żeby… pójść na drugą

Beata Dżumaga
04.04.2017 14:10
Pierwsza randka
fot. materiały promocyjne

Pierwsza randka to zawsze ważne wydarzenie. Ostatnie badania naukowców wprowadzają małą rewolucję.

Pierwsza randka będzie udana, kiedy obejrzymy przed nią... porno.

Jak informuje serwis Thetimes.co.uk, według najnowszych badań, już samo myślenie o seksie sprawia, że chętniej dzielimy się osobistymi informacjami, co z kolei zwiększa szanse na udane spotkanie, a także perspektywę następnej randki. Oglądanie zdjęć lub filmów dla dorosłych, czyli "seksualne torowanie" (ang. sexual priming), sprawia, że stajemy się bardziej otwarci i towarzyscy.

Profesor Gurit Birnbaum z Baruch Ivsher School of Psychology w Izraelu na potwierdzenie tej tezy przeprowadził eksperyment. Wzięło w nim udział 246 heteroseksualnych osób. W fazie pierwszej uczestnikom badania został pokazany podprogowy stymulant. Następnie nawiązali kontakt z osobą płci przeciwnej poprzez komunikator internetowy. Okazało się, że w porównaniu z grupą kontrolną, uczestnicy byli zdecydowanie bardziej otwarci i chętniej mówili o sobie.

Pierwsza randka
fot. materiały prasowe

Lubimy ludzi, którzy lubią… nas

Wnioski z badania są proste - oglądanie materiałów przeznaczonych dla osób pełnoletnich sprawia, że chętniej ujawniamy informacje na swój temat. Takie odkrywanie się w efekcie zwiększa zainteresowanie naszą osobą i gwarantuje pójście na drugą randkę.

Dzielenie się osobistymi informacjami sprawia, że druga osoba bardziej nas lubi, przez co czuje się zmotywowana do tego, by też odpowiedzieć coś o sobie – wyjaśnił prof. Birnbaum dla portalu Thetimes.co.uk. - W konsekwencji mamy wrażenie, że ta osoba nas lubi i zachowujemy się adekwatnie do sytuacji - jesteśmy jeszcze bardziej mili, flirtujemy oraz prawimy komplementy. Podsumowując - seks rozpoczyna pozytywny krąg zbliżania się do nieznajomego, co ostatecznie może zbudować emocjonalną więź miedzy ludźmi, którzy wcześniej się nie znali.

Ta informacja może wiele zmienić w kwestii przygotowań do pierwszej randki. Wygląda na to, że kwestia ubioru czy makijażu schodzi na drugi plan. Warto zatem przy następnej nadarzającej się okazji przeprowadzić taki eksperyment. ;-)