Zamknij

Narkopata to bardzo niebezpieczny typ mężczyzny. Sprawdź, jak go rozpoznać

19.10.2021 13:41
Narkopata to połączenie narcyza i psychopaty. Jak go rozpoznać?
fot. Shutterstock

Narkopata to słowo, które wzięło się z połączenia dwóch innych - narcyza i psychopaty. Jak widzicie, to niezwykle niebezpieczny typ mężczyzny. Jak go rozpoznać?

Często na początku relacji bywamy zaślepieni do tego stopnia, że nie zauważamy przywar obiektu naszych westchnień. Te natomiast mogą wskazywać nam, z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Bywają takie sygnały, które są w stanie pokazać nam, jaki rodzaj osobowości ma nasz wybranek - począwszy od łagodnych typów facetów, którzy uszczęśliwiają kobiety, a skończywszy na toksycznych charakterach w stylu softboia. Istnieje jeszcze jeden, wyjątkowo niebezpieczny gatunek mężczyzn - narkopata. Czym się charakteryzuje?

Zobacz także: Z tymi facetami nie warto się umawiać. Oto najgorsze typy mężczyzn

Narkopata to połączenie narcyza i psychopaty

Ludzie są przeróżni - bywają tacy, którzy przyjaźnie podchodzą do każdej spotkanej przez nich osoby, ale też ci bardziej toksyczni. 

Może się to wydawać dziwne, ale ludzie, którzy mają psychopatyczne osobowości, z reguły ujawniają swoje prawdziwe oblicze dopiero wtedy, gdy zaczyna im na kimś zależeć. Wówczas do głosu dochodzą bowiem emocje, które zaczynają sterować taką osobą. 

I tak toksyczni partnerzy mogą robić nam nieustanne sceny zazdrości, być zaborczy, a nawet agresywni. Nie można jednak każdego z nich włożyć do jednego worka, bowiem psychopatyczne osobowości mogą dzielić się na różne typy. Portal papilot.pl podaje, że jednym z nich jest narkopata, czyli połączenie narcyza z psychopatą. Jest to wyjątkowo niebezpieczny typ. 

Zobaczcie, po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z narkopatą. 

Zobacz także: Negging to niebezpieczne zjawisko randkowe. Może zamydlić wam oczy

Jak rozpoznać narkopatę?

Papilot.pl przytoczył cechy, jakimi charakteryzuje się narkopata. Patrząc na nie, wiemy jedno - nie chciałybyśmy mieć do czynienia z takim człowiekiem. 

  1. Kontroluje swoją partnerkę.
  2. Potrafi zniknąć bez śladu, a potem wrócić, jakby nigdy nic.
  3. Uwielbia karać ludzi emocjonalnie, nawet wtedy, gdy niczym nie zawinili.
  4. Jest egoistą i widzi wyłącznie czubek własnego nosa.
  5. Wysyła sprzeczne sygnały - raz jest kochającym partnerem, a następnie bywa okrutny. 

Zdarzyło wam się być w związku z taką osobą? 

Zobacz także: Ma 26 lat, a od 7 nie może znaleźć faceta. Swoim wyglądem onieśmiela mężczyzn

Źródło: papilot.pl