Zamknij

Narkopata to bardzo niebezpieczny typ mężczyzny. Sprawdź, jak go rozpoznać

19.10.2021 13:41

Narkopata to słowo, które wzięło się z połączenia dwóch innych - narcyza i psychopaty. Jak widzicie, to niezwykle niebezpieczny typ mężczyzny. Jak go rozpoznać?

Narkopata to połączenie narcyza i psychopaty. Jak go rozpoznać?
fot. Shutterstock

Często na początku relacji bywamy zaślepieni do tego stopnia, że nie zauważamy przywar obiektu naszych westchnień. Te natomiast mogą wskazywać nam, z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Bywają takie sygnały, które są w stanie pokazać nam, jaki rodzaj osobowości ma nasz wybranek - począwszy od łagodnych typów facetów, którzy uszczęśliwiają kobiety, a skończywszy na toksycznych charakterach w stylu softboia. Istnieje jeszcze jeden, wyjątkowo niebezpieczny gatunek mężczyzn - narkopata. Czym się charakteryzuje?

Zobacz także: Z tymi facetami nie warto się umawiać. Oto najgorsze typy mężczyzn

Narkopata to połączenie narcyza i psychopaty

Ludzie są przeróżni - bywają tacy, którzy przyjaźnie podchodzą do każdej spotkanej przez nich osoby, ale też ci bardziej toksyczni. 

Może się to wydawać dziwne, ale ludzie, którzy mają psychopatyczne osobowości, z reguły ujawniają swoje prawdziwe oblicze dopiero wtedy, gdy zaczyna im na kimś zależeć. Wówczas do głosu dochodzą bowiem emocje, które zaczynają sterować taką osobą. 

I tak toksyczni partnerzy mogą robić nam nieustanne sceny zazdrości, być zaborczy, a nawet agresywni. Nie można jednak każdego z nich włożyć do jednego worka, bowiem psychopatyczne osobowości mogą dzielić się na różne typy. Portal papilot.pl podaje, że jednym z nich jest narkopata, czyli połączenie narcyza z psychopatą. Jest to wyjątkowo niebezpieczny typ. 

Zobaczcie, po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z narkopatą. 

Zobacz także: Negging to niebezpieczne zjawisko randkowe. Może zamydlić wam oczy

Jak rozpoznać narkopatę?

Papilot.pl przytoczył cechy, jakimi charakteryzuje się narkopata. Patrząc na nie, wiemy jedno - nie chciałybyśmy mieć do czynienia z takim człowiekiem. 

  1. Kontroluje swoją partnerkę.
  2. Potrafi zniknąć bez śladu, a potem wrócić, jakby nigdy nic.
  3. Uwielbia karać ludzi emocjonalnie, nawet wtedy, gdy niczym nie zawinili.
  4. Jest egoistą i widzi wyłącznie czubek własnego nosa.
  5. Wysyła sprzeczne sygnały - raz jest kochającym partnerem, a następnie bywa okrutny. 

Zdarzyło wam się być w związku z taką osobą? 

Zobacz także: Ma 26 lat, a od 7 nie może znaleźć faceta. Swoim wyglądem onieśmiela mężczyzn

loader

Źródło: papilot.pl