Zamknij

Czego boimy się podczas seksu? Największe zmartwienia kobiet i mężczyzn

19.08.2021 12:07

Seks może być bardzo przyjemny, ale też niezwykle stresujący. Są rzeczy, których w związku ze zbliżeniem boją się kobiety oraz te, które stresują mężczyzn.

Największe obawy związane z seksem. Tego boją się kobiety i mężczyźni
fot. Shutterstock

Seks jest najcudowniejszą rzeczą na świecie, jednak to, jaką przyjemność będziemy z niego czerpać, w dużej mierze zależy od naszego nastawienia psychicznego. Jeżeli podczas zbliżenia z partnerem odczuwamy stres i lęki, wówczas nie będziemy potrafili w całości oddać się doznaniom płynącym ze współżycia. Jest to niestety powszechne zjawisko. Wielu z nas odczuwa ogromny stres związany właśnie z seksem. Okazuje się jednak, że kobiety boją się zupełnie innych rzeczy niż mężczyźni.

Zobacz także: Polacy współżyją rzadziej niż 25 lat temu. Wiemy, dlaczego tak się dzieje

Największe obawy związane z seksem. Tego boją się kobiety

Różnice między płciami są widoczne zarówno w kwestiach fizycznych, jak i psychicznych. Nic więc dziwnego, że kobiety odczuwają zupełnie inne lęki niż mężczyźni. 

Brytyjska ekspertka ds. seksu, Tracey Cox, w rozmowie z dailymail.co.uk wypowiedziała się na temat stresu związanego ze współżyciem. Podzieliła te obawy na lęki odczuwane przez kobiety oraz te, którymi stresują się mężczyźni. 

Panie oczywiście martwią się o to, że zajdą w ciążę. Nie jest to jednak jedyny problem, z którym łączą współżycie. Kobiety bowiem są o wiele bardziej narażone także na wszelkiego rodzaju choroby przenoszone drogą płciową.

Rzeczy, którymi kobiety najbardziej martwią się podczas seksu to:

  • niechciana ciąża,
  • zarażenie się chorobą,
  • wstyd związany z tym, jak wygląda ich ciało,
  • osądzenie przez partnera - że mają za małe lub za duże doświadczenie w łóżku,
  • brak orgazmu.

Zobacz także: W tym czasie kobiety zdradzają najczęściej. Chodzi o konkretną datę w roku

Największe obawy związane z seksem. Tego boją się mężczyźni 

Choć wydawać się może, że mężczyźni nie mają takich rozterek, również oni odczuwają strach przed zbliżeniem. I choć ich problemy są nieco inne niż kobiece, mogą być równie poważne. 

Rzeczy, którymi mężczyźni najbardziej martwią się podczas seksu to:

  • brak erekcji,
  • zbyt wczesny orgazm,
  • brak orgazmu, 
  • wielkość penisa.

Jak zatem widzicie zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą mieć spore obawy przed pójściem do łóżka z partnerem. Warto to sobie uświadomić, gdy wydaje nam się, że strach przed seksem dotyczy wyłącznie nas. Wówczas o wiele łatwiej będzie nam się zrelaksować i odczuwać przyjemność. 

Zobacz także: Namiętny pocałunek nie jest zdradą? Okazuje się, że tak myśli znaczna część mężczyzn

loader

Źródło: dailymail.co.uk