Zamknij

Gdzie mieszkają najseksowniejsi faceci i jakie są upodobania łóżkowe Polaków? To was zaskoczy

08.09.2021 11:52
Najseksowniejsze kraje świata. Na liście znalazła się nawet Polska
fot. Shutterstock

Obywatele poszczególnych krajów różnią się od siebie podejściem do seksu. Jak zachowują się w łóżku i czym Polacy wyróżniają się na tle innych państw?

W powiedzeniu "co kraj, to obyczaj" jest więcej prawdy, niż może wam się wydawać. Dotyczy to nie tylko kwestii kulturowych. Okazuje się, że w zależności od narodowości ludzie mają też określone upodobania seksualne. Różne wyniki badań pokazują, że jest taki kraj, którego obywatele wyjątkowo lubią seks. Są też takie państwa, w których uprawia się go sporadycznie. A jak na tle tego wszystkiego wypada Polska? My także mamy swoje przyzwyczajenia, z którymi jesteśmy kojarzeni w innych krajach. 

Zobacz także: Polacy współżyją rzadziej niż 25 lat temu. Wiemy, dlaczego tak się dzieje

Najseksowniejsze kraje świata. Na liście znalazła się nawet Polska

Portal thesun.co.uk przygotował prawdziwą seksualną mapę świata. Okazuje się, że każda narodowość różni się od siebie w zależności od upodobań łóżkowych. 

W sypialni najlepiej radzą sobie Grecy. To właśnie ci mężczyźni zostali uznani za najseksowniejszych. Okazuje się bowiem, że w tym kraju aż 87% dorosłych uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu, co udowodniły badania przeprowadzone przez firmę Durex. 

Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku doznań seksualnych. Okazuje się, że to Norwegowie mogą być najbardziej zadowoleni pod tym względem. Badania przeprowadzone przez firmę Lelo wykazały, że aż 35% z nich przeżywa orgazm każdego dnia. 

Polska natomiast znana jest z tzw. spooningu. Mowa oczywiście o pozycji "na łyżeczkę". Według thesun.co.uk to właśnie ona jest ulubioną pozycją seksualną Polaków. 

Zobacz także: Czego boimy się podczas seksu? Największe zmartwienia kobiet i mężczyzn

Seks w innych krajach - ciekawostki

A jak sytuacja wygląda w innych krajach? Choć mówi się o miłości francuskiej, Francuzi nie przepadają za długimi stosunkami. Brytyjczyków podniecają stopy, Amerykanie uwielbiają trójkąty, Włosi seks oralny, a Brazylijczycy długie gry wstępne

Według badań najsmutniejsi pod tym względem są Japończycy. Zaledwie 34% z nich uprawia seks raz w tygodniu. Reszta nie ma czasu na zbliżenie z partnerem. Rosjanie natomiast obchodzą "Dzień Poczęcia", który przypada 12 września. Wówczas zachęcają obywateli do pozostania w domach i reprodukcji. 

Zobacz także: Największe mity na temat seksu. Obalamy 7 powtarzanych najczęściej

Źródło: thesun.co.uk