Zamknij

To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie! Stajemy się niegrzeczni...

Anna Respondek
06.06.2018 09:51
Kobieta i mężczyzna
fot. Shutterstock

Pozycja misjonarska odchodzi w zapomnienie. Teraz większość par stawia na nieco bardziej skomplikowane igraszki.

Po lekturze Kamasutry można dowiedzieć się, że istnieją setki pozycji seksualnych. Oczywiście nie wszystkie z nich są na wyciągnięcie ręki zwykłego śmiertelnika, ponieważ część wymaga od kochanków wyjątkowo dobrej kondycji fizycznej i wygimnastykowanego ciała. 

Zobacz także: Ci mężczyźni mogą uprawiać seks 3 razy dłużej. Trzeba jednak spełnić jeden warunek

Dlatego właśnie większość par poprzestaje na tradycyjnym seksie w pozycji misjonarskiej lub na jeźdźca, które zazwyczaj nie grożą urazami i wizytą w szpitalu. Ostatnio jednak postanowiono przeprowadzić badania na temat tego, jaką pozycję seksualną najczęściej wybieramy w sypialni. Analiza zakrojona została na szeroką skalę, ponieważ w ankiecie wzięli udział mieszkańcy nie tylko Europy, ale także Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że większość wybrała pozycję na pieska, która z wynikiem 35% zajęła pierwsze miejsce. Nie jesteśmy jednak aż tak niegrzeczni jak nam się wydaje. Na drugim miejscu znalazła się pozycja misjonarska, a na trzecim na jeźdźca. 

Co z kolejnymi miejscami? Jakie figle znalazły się w pierwszej dziesiątce? Okazuje się, że większość par i singli docenia jeszcze takie pozycje jak: 69, na łyżeczkę, z nogami uniesionymi do góry i odwróconego jeźdźca. 

Seks na pieska to same korzyści

Dlaczego tak wiele par wybiera właśnie seks na pieska jako ulubioną pozycję? Okazuje się, że przynosi ona wiele korzyści, choć nie można z partnerem nawiązać kontaktu wzrokowego, co przez niektórych traktowane jest jako minus. Jednak dzięki tej pozycji możliwa jest głębsza penetracja pod zmienionym kątem. Dodatkowo kobieta może kontrolować to, jak wygląda stosunek bardziej się wyginając lub prostując. 

A Wy, jaką pozycję seksualną lubicie najbardziej? ;)

Zobacz także: Słyszałyście o "edgingu"? To sposób na niesamowite doznania w seksie!

Zobacz także, na co mężczyźni nie zwracają uwagi w trakcie seksu:

Autor: Anna Respondek