Zamknij

Oto najlepsza pora na seks. Badacze podali dokładną datę i godzinę

03.12.2019 13:48

Nie bez powodu ten dzień nazywany jest... "baby-making day".

Para uprawająca seks
fot. Shutterstock

Zastanawialiście się, kiedy dokładnie uprawiać seks, aby na pewno zajść w ciążę? Badacze nie mają wątpliwości! Określili dokładną datę, a nawet godzinę, w której powinniśmy się kochać, żeby doczekać się potomstwa!

Najlepsza pora na seks

Okazuje się, że najlepsza pora na seks to 2 stycznia o godzinie 22.36! To właśnie drugi dzień stycznia został określony jako "baby-making day". Dlaczego? Wtedy w wielu krajach na świecie zostaje poczętych najwięcej dzieci! Wygląda na to, że początek roku nam sprzyja i to właśnie wtedy kochamy się najchętniej.

Na Wyspach Brytyjskich najwięcej dzieci przychodzi na świat 26 września. Jeśli odliczymy od tego 38 tygodni, czyli średnią długość ciąży, wyjdzie nam prosty rachunek - są to dzieci poczęte właśnie 2 stycznia! Nie inaczej ma się sytuacja w Polsce - najwięcej dzieci też przychodzi na świat w okolicach połowy września.

Skąd mamy dowody na to, że to właśnie 2 stycznia najlepiej uprawiać seks, aby zajść w ciążę? Portal "Channel Mum" przeprowadził badanie wśród osób, które doczekały się potomstwa. Okazuje się, że najwięcej par poczęło swoje dzieci właśnie 2 stycznia, a powodem tego miała być... data rozpoczęcia roku szkolnego. Dla wielu osób w Wielkiej Brytanii nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dzieci urodzone we wrześniu są najstarsze w klasie. Aż 30 proc. ankietowanych podało to, jako powód zajścia w ciążę!

Kolejnym powodem wzmożonej chęci na seks właśnie w tym czasie jest dla wielu par okres bliskości. To właśnie po świętach i zabawie sylwestrowej potrzebujemy powrotu do normalności i relaksu z najbliższą nam osobą.

Też uważacie, że 2 stycznia to rzeczywiście najlepsza pora na seks?

loader

Ten niezwykły projekt robi furorę w sieci! Wszystko za sprawą zdjęć, na których pozuję gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami! Musicie to zobaczyć.