Zamknij

Podczas seksu nietrudno o wypadek! 7 najczęstszych urazów, których możesz nabawić się w łóżku

Magdalena Barszczak
22.06.2018 12:47
seks
fot. Shutterstock.com

To musiało boleć!

Seks kojarzy się nam zazwyczaj z przyjemnością. Jednak w łóżku wcale nietrudno o wypadek. Ginekolog zdradziła, jakich kontuzji możemy się nabawić podczas intymnych zbliżeń. Na samą myśl o nich włos jeży się na głowie!

Zobacz także: Mężczyźni nie lubią, gdy kobieta robi to przed seksem. Potwierdzone!

Donnica Moore prowadząca praktykę w New Jersey opowiedziała magazynowi "Health", jakich urazów kochankowie najczęściej doświadczają podczas łóżkowych igraszek. Choć pacjenci niechętnie o nich mówią, jest kilka sytuacji, które przewijają się w wywiadzie lekarskim najcześciej. Specjalistka wyjaśniła, jak sobie z nimi radzić.

Najczęstsze urazy odnoszone podczas seksu

Zagubione rzeczy w pochwie

Czasem prezerwatywa może "zagubić" się podczas stosunku. Jak ją wydostać? Ważne jest, aby kobieta była rozluźniona. Donnica Moore uspokaja - nie jest możliwe, żeby kawałek lateksu przedostał się przez szyjkę macicy.

Otarcia i rany pochwy

Niewystarczające nawilżenie pochwy może spowodować ból, krwawienie, a nawet infekcje intymne. Dyskomfort związany z otarciami najczęściej mija kilka godzin po seksie. Jeśli jednak utrzymuje się, wskazana jest wizyta u lekarza.

Otarcia odbytu

Odbyt jest delikatniejszy niż pochwa, która może nawilżać się naturalnie. Aby uniknąć urazów, należy użyć lubrykantu. Warto pamiętać, że ścianki odbytu są bardzo cienkie. Znajduje się tam wiele niebezpiecznych bakterii i wirusów (rzeżączka, chlamydia, HIV), które mogą dostać się do krwiobiegu w wyniku otarć.

Ból pochwy

Czasem spowodowany jest przez zbyt intensywny seks. Dodatkowo pochwa mogła nie być dostatecznie nawilżona. Jeśli dokucza ci ból po stosunku, spróbuj wziąć środek przeciwbólowy. Jeśli sytuacja się nie poprawia lub gdy ból towarzyszy ci po każdym zbliżeniu, zasięgnij porady lekarskiej.

Złamanie penisa

Jeśli penis był w stanie erekcji i został gwałtownie zgięty, ciała jamiste mogą pęknąć. Najczęściej do tej kontuzji dochodzi, gdy kobieta jest na górze. Najpierw zazwyczaj słychać trzask, potem następuje ból i obrzęk. Nie wolno zwlekać, ale od razu udać się na ostry dyżur.

Złamania i zwichnięcia palców

Tak, tak. To bardzo częste urazy odnoszone podczas łóżkowych igraszek. Dzieje się tak, kiedy palce są zginane lub umieszczane pod dziwnym kątem. Trzeba odserwować dłonie, bo może się okazać, że doszło nawet do złamania!

Zawał serca

Najpoważniejsza przypadłość, której ofiarami najczęściej są mężczyźni. Jeśli partner odczuwa zawroty głowy, mdłości, ma płytki oddech i trzyma się za serce, należy wezwać pogotowie. 

Zobacz także: 5 najgorszych kłamstw, które mężczyźni mówią kobietom podczas seksu

Zagłosuj

Czy lubisz spontaniczny, szybki seks?

Liczba głosów:

Autor: Hanna Skowron