Zamknij

Największe mity na temat seksu. Obalamy 7 powtarzanych najczęściej

29.03.2021 15:27

Ludzie wierzą w różne rzeczy na temat seksu. Niektóre popularne mity są jednak naprawdę absurdalne. Próbujemy je obalić.

Para siedzi na łóżku i całuje się czule
fot. Shutterstock

Seks w wielu sytuacjach nadal jest tematem tabu. W związku z tym, że wciąż za mało o nim rozmawiamy, powstało wokół niego sporo mitów. Ludzie nadal je powtarzają, choć od lat istnieją wyniki badań, które pokazują, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Zebrałyśmy dla was 7 niezwykle popularnych mitów związanych z seksem i próbujemy wszystkie obalić. Niektóre z nich są bowiem naprawdę absurdalne.

Zobacz także: Czy istnieje idealna liczba partnerów seksualnych? Najnowsze badania wykazały, że tak

Mity na temat seksu. Obalamy 7 powtarzanych najczęściej

Słyszeliście o tych rzeczach? A może znacie inne erotyczne fakty, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?

Przedstawiamy 7 naszym zdaniem najbardziej absurdalnych mitów dotyczących seksu.

1. Mężczyźni częściej mają ochotę na seks niż kobiety

Płeć nie ma z tym nic wspólnego. To, że kobiety rzadziej mają ochotę na seks, jest stereotypem. W rzeczywistości wszystko zależy od poziomu hormonów, zmęczenia, stresu oraz wielu innych czynników, które mogą obniżyć libido. I może to dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. 

2. Kobiety często udają orgazm

Udawanie orgazmu przez kobiety w dużej mierze wynikało właśnie z tego, że seks od lat był tematem tabu. Na szczęście coraz więcej kobiet przełamuje swoją barierę i szczerze rozmawia z partnerem o życiu intymnym. Dzięki temu mogą powiedzieć mu, co sprawia im największą przyjemność i nie są narażone na udawanie orgazmu. 

Zobacz także: Jakie są najczęstsze wymówki od seksu? Nie tylko kobiety ich używają

3. Długi kciuk u mężczyzny może świadczyć o rozmiarze jego penisa

To chyba jeden z najczęściej powtarzanych mitów. To, jak duże są ręce i kciuki mężczyzny oraz jaką ma sylwetkę, nie ma nic wspólnego z jego przyrodzeniem. Choć wzrost z reguły kojarzy się ludziom z długością penisa, w rzeczywistości nie jest jej wyznacznikiem. Co więcej, rozmiar tak naprawdę nie ma znaczenia. Najważniejsze są techniki erotyczne i umiejętności. 

4. Najwrażliwszy punkt u kobiety to punkt G

Oczywiście punkt G to miejsce, które teoretycznie dostarcza kobiecie najwięcej przyjemności. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od dnia. Nie zawsze bowiem musi jej sprawiać tyle rozkoszy. Czasami zdarza się, że inne elementy łechtaczki lub nawet ciała mogą dostarczyć jej o wiele większe doznania. 

Zobacz także: Czy jesteście dopasowani w łóżku? Porównaj wasze grupy krwi i sprawdź

5. Damski orgazm jest silniejszy niż męski

Naukowo udowodnione jest, że damski orgazm jest bardziej złożony od męskiego. Nie da się go na pewno tak łatwo rozpoznać. Poza tym do osiągnięcia rozkoszy kobiety potrzebują również bodźców psychicznych, mianowicie odpowiedniej atmosfery. Nie oznacza to jednak, że kobiety odczuwają go mocniej i dłużej niż mężczyźni. To również jest zależne od konkretnej osoby. 

6. Młodzi mają wyższy poziom libido 

Wydawać się może, że młodzi ludzie mają największą ochotę na seks. W rzeczywistości jednak nasze libido dojrzewa wraz z wiekiem. Udowodniono naukowo, że kobiety największą ochotę na seks mają po ukończeniu 40. roku życia. Mężczyźni natomiast najwyższy poziom libido osiągają po 30. 

7. Seks bez prezerwatywy jest przyjemniejszy

Stosowanie ochrony w formie prezerwatywy jest bardzo ważne. Może bowiem nie tylko ustrzec kochanków przed niechcianą ciążą, ale też różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dlatego też nie warto wierzyć w to, że prezerwatywy mogą pogorszyć wasze doznania. Ten mit powstał wyłącznie dlatego, że ludzie nieumiejętnie dobierają ich rozmiar i rodzaj. To może wówczas pogorszyć jakość zbliżenia.  

Zobacz także: Co się stanie, gdy na dłużej zrezygnujesz z seksu? To może źle wpłynąć na twoje zdrowie

loader

Nie jest łatwo mówić o swojej orientacji seksualnej. Te gwiazdy są jednak ogromnym wsparciem dla wszystkich młodych, którzy chcą dokonać coming outu.