Zamknij

Miłość karmiczna - czy taki związek jest możliwy?

28.05.2019
Aktualizacja: 19.09.2019 14:01

Miłość karmiczna to z jednej strony relacja  fascynująca, z drugiej – niezwykle trudna. Sprawdź, na czym polega związek karmiczny i jego obliczanie!

Miłość karmiczna - czy taki związek jest możliwy?
fot. Shutterstock

Pojęcie miłości karmicznej pojawia się dość często, ale dla większości z nas jest ono niezrozumiałe. Wiele osób zastanawia się, czy taka miłość naprawdę istnieje i co dokładnie może oznaczać dla partnerów? Sprawdź, kiedy mówimy o miłości karmicznej.

Zobacz także: Jak poznać, czy on cię kocha? Przekonaj się!

Miłość karmiczna – czym jest?

Miłość karmiczna to niezwykle silna relacja między dwojgiem ludzi, którym od początku wydaje się, że są sobie przeznaczeni. Poznajesz swojego partnera i myślisz, że to właśnie na niego czekałeś niemal całe życie. Masz wrażenie, jakbyście się znali od zawsze. Podobają wam się te same rzeczy, rozumiecie się bez słów, macie podobne spojrzenie na życie. Jest między wami niezwykła chemia i przyciąganie, które od momentu waszego pierwszego spotkania nie daje wam o sobie zapomnieć.

Nowo poznana osoba jawi ci się jak ktoś idealny, wręcz wymarzony przez ciebie. To wszystko brzmi jak wspaniała historia rodem z najlepszego filmu romantycznego. I na tym moglibyśmy zakończyć taką definicję, gdyby nie fakt, że tak naprawdę z tą miłością karmiczną wcale nie jest do końca tak kolorowo, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Według astrologów jest to miłość równie silna i mocna, co jednakowo też trudna. Dlaczego?

Zobacz także: Nieszczęśliwa miłość – jak sobie z nią poradzić?

Otóż według różnych definicji miłość karmiczna to w pewnym sensie kara za nasze dawne życie uczuciowe, jakieś nierozliczone sprawy z przeszłości, które zarówno ty lub twój partner musicie przepracować. Być może kiedyś, któreś z was zrezygnowało z prawdziwego uczucia z różnych powodów.

Według wielu definicji astrologicznych miłość karmiczna ma związek z poprzednimi wcieleniami, w których to ujawniał się nasz egoizm i porzuciliśmy prawdziwe uczucie w imię innych, ważniejszych dla nas wartości, np. kariery, pieniędzy, własnych przekonań. Być może zraniliśmy uczucie jakiejś osoby np. w wyniku zdrady lub odejścia od niej.

Wszystko to sprawia, że spotkanie tej wydawałoby się „jedynej osoby” to dopiero początek trudnej drogi, jaką macie przed sobą. Ten związek tak naprawdę niemal z góry jest skazany na niepowodzenie i przez cały czas trwania będzie nieprzewidywalny. Czeka was wiele kłótni, konfliktów i burz i tylko od was zależy, czy uda wam się je przetrwać, uratować waszą relację i uniknąć rozstania.

Zobacz także: Rozstanie nigdy nie jest proste. Jakie są jego poszczególne etapy?

Miłość karmiczna – jak ją obliczyć?

Zastanawiasz się, jak można sprawdzić, czy wasze uczucie to miłość karmiczna? Najbardziej popularnym sposobem na określenie, czy mamy do czynienia ze związkiem karmicznym, czy też nie jest skorzystanie z pomocy numerologii, która jest elementem ezoteryki. Pokazuje ona przykładowo, jak data urodzenia determinuje czyjeś życie, jego osobowość itp.

To przekonanie, że różne prawa matematyczne rządzą naszym życiem. Z liczby numerologicznej można wyczytać m.in. swoje cechy charakteru itp. Według osób zajmujących się numerologią nic nie dzieje się w naszym życiu przypadkowo. Podstawą w numerologii jest tzw. liczba drogi życia, którą wylicza się na podstawie daty urodzenia. Aby ją obliczyć należy zsumować wszystkie cyfry składające się na naszą datę urodzenia aż do momentu powstania jednej.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Na podstawie numerologii można również wskazać tzw. liczby karmiczne, które to właśnie są symbolem zaległych spraw, jakie mamy do przepracowania w swoim życiu. Oznaczają one wszystko to, nad czym powinniśmy się zastanowić, wyciągnąć odpowiednie wnioski i poprawić, aby nasze życie, a tym samym związek zadziałał lepiej.

Do liczb karmicznych należą liczby: 13, 14, 16, 19 oraz 26. Liczbę karmiczną uzyskuje się poprzez zsumowanie liczby życia, niezależności i rodziny, czym zajmują się numerolodzy. Skorzystanie z numerologii może ci pomóc określić, jakie dokładnie problemy i sprawy z przeszłości nie pozwalają ci w pełni cieszyć się swoim związkiem i czerpać z niego radość. Dzięki tej wiedzy będzie wam łatwiej określić, które elementy waszej relacji wymagają poprawy, aby posklejać na nowo tę miłosną układankę.

Zobacz także: Jak sprawić, aby małżeństwo nie zakończyło się rozwodem? Naukowcy znaleźli odpowiedź!

Jak jeszcze sprawdzić, czy to związek karmiczny?

Związek karmiczny i obliczanie takiej relacji, nawet, gdy mamy do dyspozycji specjalny program może sprawiać niektórym trudność, ale istnieją jeszcze inne sposoby, aby upewnić się, czy w przypadku naszego związku można mówić o miłości karmicznej. Wówczas z pomocą przychodzi nam hipnoza. Dzięki niej można poznać najgłębsze stany naszej podświadomości i dowiedzieć się więcej o nas samych, często sprawach, o których nie mieliśmy najmniejszego pojęcia.

Poza tym możemy poznać źródło naszych problemów w związku. Decydując się na ten rodzaj warto wcześniej znaleźć dobrego dyplomowanego terapeutę, który postara się dobrać najlepszą technikę hipnotyczną. Trzeba pamiętać także o tym, że ze względu na uwalnianie się w jej trakcie niekiedy bardzo silnych emocji nie jest to metoda przeznaczona dla każdego. Hipnoza nie powinna być przeprowadzana m.in. u dzieci, kobiet ciężarnych oraz osób cierpiących na choroby psychiczne. Ciężko bowiem przewidzieć jakie reakcje może spowodować u konkretnych osób.

Zobacz także: Nieszczęśliwa miłość – jak sobie z nią poradzić?

Innym sposobem na sprawdzenie związku karmicznego jest astrologia. W takim przypadku osoby zajmujące się ta dziedziną na co dzień dokładnie analizują horoskopy obu partnerów i na ich podstawie wysuwają odpowiednie wnioski. Wiele osób jest sceptycznie nastawionych to takich praktyk, ale zdarzają się i tacy, którzy chętnie korzystają z tego typu wsparcia.

W tej grupie wiele z nich korzysta również z kart tarota. Według nich doświadczone tarocistki są w stanie na  ich podstawie wyczytać i wskazać jakie problemy, które obecnie przeżywasz w swoim związku wynikają z jakichś wcześniejszych nierozwiązanych spraw i nie pozwalają ci stworzyć stabilnej, długotrwałej relacji z partnerem. Wiele osób uważa, że dzięki nim może poznać odpowiedzi na ważne dla nich pytania oraz lepiej zrozumieć swoją przeszłość.

Zobacz także: Co to jest związek kohabitacyjny i kogo dotyczy?