Zamknij

Miłość francuska - jak ją uprawiać i jakie niesie ze sobą zagrożenia?

11.07.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 14:32

Miłość francuska to dla jednych jeden z najbardziej ekscytujących rodzajów seksu; inni mają opory, aby stymulować narządy intymne partnera ustami. Zobacz, na czym polega seks oralny i jakie niesie ze sobą zagrożenia.

Miłość francuska
fot. Shutterstock

Miłość francuska to nic innego jak seks oralny, czyli pieszczenie genitaliów partnera językiem czy ustami. Niektórzy ją uwielbiają, inni nienawidzą. Na czym polega miłość francuska, jakie są techniki takich pieszczot i czy jest całkowicie bezpieczna dla kochanków? Sprawdź!

Amatorami miłości francuskiej, według badań socjologów, są głównie mężczyźni. 50 proc. panów uprawia seks oralny, podczas gdy, jeśli chodzi o kobiety, jest to jedynie 27 proc. U źródeł lęku przed tego rodzaju zaspokojeniem leży obrzydzenie, zawstydzenie, poczucie poniżenia. Niektórym partnerkom miłość francuska kojarzy się ze zwierzęcymi pragnieniami kochanków.

Zobacz także: Pozycja od tyłu – jak ją praktykować, żeby podgrzać atmosferę w sypialni?

Miłość francuska - co to jest?

Miłość francuska to nic innego jak stymulacja narządów płciowych i stref erogennych za pomocą ust i języka. Nie ma tu jasno wytyczonych granic. Kobieta pieści okolice intymne partnera (penisa, mosznę). Z kolei ten stymuluję językiem jej łechtaczkę i wargi sromowe. Partnerzy mogą być czynni w dawaniu pieszczot (pozycja 69) lub jedno z nich może pozostawać bierne.

Dlaczego miłość francuska budzi tyle emocji? Jednym taki seks kojarzy się z rozkoszą i niesamowitym orgazmem, inni czują niesmak, obrzydzenie oraz lęk przed chorobami na samą myśl o takiej miłości. Z pewnością jest to technika dla osób, które nie mają zahamowań ani nie brzydzą się swojego ciała. Pieszczoty w seksie oralnym zapewniają partnerom zupełnie inne wrażenia niż stymulacja ręką. Język czy usta są giętkie i wilgotne, co sprawia, że doznania podczas miłości francuskiej są niezapomniane dla obojga kochanków.

Techniki miłości francuskiej - na czym polega fellatio?

Miłość francuska, kiedy stroną bierną jest mężczyzna, nazywa się fellatio (fellare - ssać). To najbardziej rozpowszechniony rodzaj seksu oralnego. Polega na wprowadzeniu członka do ust partnerki i wykonywaniu ruchów frykcyjnych przez jedną lub obie strony. Dodatkowo, kobieta może stymulować penis lub inne strefy erogenne kochanka językiem.

Zobacz także: Czego pragną kobiety? Poradnik dla każdego mężczyzny

Miłość francuska - cunnilingus. Porady

Wyrażenie to pochodzi od cunnus (srom) oraz lingua (język). Taki rodzaj miłości francuskiej ma miejsce wtedy, gdy to kobieta jest odbiorcą przyjemności. Partner pieści językiem łechtaczkę, najbardziej wrażliwą na dotyk część ciała kobiety. Trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do mężczyzn panie nie zawsze są od początku gotowe na stymulację łechtaczki. Aby pieszczoty nie były dla nich bolesne, w pierwszej fazie podniecenia partner powinien dotykać miejsc intymnych kochanki z wyczuciem.

Miłość francuska - czy jest zdrowa? Jakie niesie ze sobą zagrożenia?

Oprócz oporów związanych z normami kulturowymi czy higieną miłość francuska wiąże się także z obawami o choroby przenoszone drogą płciową. Obok tego tematu narosło wiele mitów. Warto podkreślić, że seks oralny stwarza ryzyko zarażenia się AIDS, HPV, syfilisem czy chlamydią.

Nie wystarczy dbać o higienę jamy ustnej, aby uchronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Czasem nawet jest odwrotnie. Podczas szczotkowania czy nitkowania zębów mogą powstać rany, dzięki którym potencjalnym wirusom będzie łatwiej wniknąć do organizmu.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Miłość francuska niesie ze sobą także ryzyko zarażenia się kiłą, rzeżączką czy opryszczką.

Jak uprawiać bezpieczną miłość francuską? Najlepiej mieć stałego partnera lub partnerkę, wtedy ryzyko, że zarazimy się którąś z wyżej wymienionych chorób, jest mniejsze. Jeśli jednak stały związek lub wstrzemięźliwość nie wchodzi w grę, zastosuj się do kilku zasad.

  • unikaj przygodnego seksu z nieznanymi partnerami
  • używaj prezerwatyw i chusteczek lateksowych podczas miłości francuskiej
  • nie uprawiaj seksu z osobą, która cierpi na choroby przenoszone drogą płciową lub ma otwarte rany (w jamie ustnej lub na narządach płciowych)
  • nie kochaj się z kobietami podczas miesiączki
  • po umyciu zębów odczekaj przynajmniej 30 min. do uprawiania miłości francuskiej
  • zrezygnuj z takiego seksu po zabiegach w jamie ustnej
  • jeśli do wytrysku dojdzie w ustach, przepłucz je dużą ilością wody
  • rób często badania kontrolne
  • w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z lekarzem

Zobacz także: Kobiety lubią robić to w sypialni, a faceci za to je uwielbiają. O co chodzi?