Zamknij

Miłe słowa dla ukochanej - jakie zwroty sprawią przyjemność partnerce?

01.04.2021
Aktualizacja: 01.04.2021 18:33
Co powiedzieć ukochanej?
fot. Shutterstock

Chciałbyś znaleźć wyjątkowe, miłe słowa dla ukochanej i sprawić jej przyjemność? Zastanawiasz się, jakie pieszczotliwe zwroty spodobają się twojemu partnerowi? Podpowiadamy.

Zakochane osoby często tworzą własny język, używając różnych, niekiedy bardzo kreatywnych określeń. Podkreślają w ten sposób wyjątkowość ukochanego oraz ciepłe uczucia, jakimi go darzą.

Zobacz także: Zaklęcia miłosne - jak przyciągnąć miłość?

Jak wybrać miłe słowa dla ukochanej?

Kobiety lubią różnorodne zdrobnienia i miłe słówka. Dzięki nim czują się wyróżnione - nie są już tylko kolejną Anią, Joasią czy Kasią, które każdego dnia mija się na ulicy, spotyka w pracy lub na uczelni. Miłe słowa dla ukochanej, kierowane tylko do niej, podnoszą jej poczucie własnej wartości i utwierdzają w przekonaniu, że jest kochana i doceniana. Które z nich warto jednak wybrać?

Najczęściej używane zdrobnienia dla dziewczyny to: Kochanie, Skarbie, Słoneczko, Kotku, Myszko lub Żabko. Są uniwersalne i dobrze kojarzone, można więc użyć ich bez obaw o urażenie partnerki. Coraz częściej wykorzystuje się również zwroty zapożyczone z angielskiego, np.: Honey, Sunny czy Baby. Pary, które dobrze się znają, mogą również spróbować wymyślić bardziej wyszukane określenia, odnoszące się do indywidualnych cech lub upodobań drugiej osoby.

Zobacz także: Cytaty na dobranoc - 9 najpiękniejszych. Prześlij je bliskiej osobie!

Przykłady miłych słów dla ukochanego

Czułe słowa nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Wręcz przeciwnie - wielu mężczyzn także lubi zdrobnienia i miłe określenia. Tutaj również najpopularniejsze są zwroty takie jak: Kochanie, Skarbie i Kotku, często pojawiają się też Misiu, Dziubku czy Tygrysku. Pokazuje to, że zazwyczaj tworzymy pieszczotliwe zwroty nawiązujące do powszechnie lubianych zwierząt, które kojarzą nam się z przytulaniem czy głaskaniem. Są one akceptowane i dobrze przyjmowane przez większość mężczyzn. Przed użyciem pseudonimu warto się jednak upewnić, że spodoba się on naszej drugiej połówce.

Zobacz także: Spraw, aby noc była jeszcze przyjemniejsza. Romantyczne SMS-y dla niego i dla niej

Kiedy lepiej unikać pieszczotliwych zwrotów?

Słodkie przezwiska dla chłopaka czy miłe słowa dla ukochanej stanowią prywatny, intymny szyfr pary. Są urocze, pod warunkiem, że stosownie z nich korzystamy. Świetnie sprawdzą się w zaciszu domowym, niekoniecznie jednak będą akceptowane w oficjalnych sytuacjach.

Pieszczotliwe zwroty mogą nie spodobać się rodzinie naszego partnera lub partnerki. Nie powinno się ich używać również w relacjach służbowych (nawet jeśli para pracuje razem). Zazwyczaj mężczyźni nie lubią też, gdy partnerki używają zdrobnień w towarzystwie ich znajomych. Warto więc ustalić wspólnie zasady używania ich, by stanowiły miły, a nie męczący akcent.

Zobacz także: Miłe słowa na dobranoc – co powiedzieć partnerowi przed snem?