Zamknij

Tak wygląda seks statystycznego Polaka. Kiedy się kochamy i jak często zdradzamy?

Magdalena Barszczak
07.06.2018 14:59

Seksualny obraz Polaków nie napawa optymizmem.

seks
fot. Pixabay.com

7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seksu. To jedyny raz w roku, kiedy nie mamy prawa narzekać na brak czasu i ból głowy. W końcu tradycja zobowiązuje. Nie sprecyzowano, jak obchodzić to święto, więc musimy zdać się na inwencję własną. 

Zobacz także: Seks w plenerze coraz popularniejszy. Ale może słono kosztować!

Międzynarodowy Dzień Seksu 2018 - co to za święto?

Jak podaje Wikipedia.org, dzień ten ustanowiła w 2003 roku Rada Tradycji Unii Europejskiej. Nie wiadomo, czy taki organ w ogóle istnieje. Ale to nie przeszkadza parom mieć jeszcze jeden pretekst do świętowania. A z celebrowaniem tej sfery naszego życia wcale nie jest najlepiej.

Seks Polaków - kiedy i ile?

Życie seksualne Polaków nie napawa optymizmem. Zadowolonych jest z niego jedynie 42 proc. kochanków. Uprawiamy seks coraz rzadziej i coraz mniej czasu przeznaczamy na stosunek seksualny. Najwięcej par kocha się w sobotę między godziną 21 a 24. Trochę mniej popularne są niedziela i piątek.

Według badań prof. Zbigniewa Izdebskiego zbliżenie trwa średnio 14 minut. Warto zauważyć, że jeszcze kilkanaście lat temu było to 18 minut. Skróciła się też gra wstępna. W 2005 roku było to 20 minut, a w 2017 już 15.

Dużą rolę, jeśli chodzi o ochotę na igraszki w łóżku, odgrywa miesiąc i pogoda. Najbardziej aktywni seksualnie jesteśmy w lipcu, a najmniej - w styczniu

Jak Polacy zdradzają?

W ciągu całego życia mamy na ogół 4 partnerów seksualnych. Skoki w bok zdarzają się najczęściej panom - na urlopie, podczas podróży służbowej, na wyjeździe integracyjnym czy podczas pracy za granicą. Zazwyczaj pod wpływem alkoholu. Aż 71 procent osób nie przyznaje się do niewierności swoim drugim połowom.

Zobacz także: Ci mężczyźni mogą uprawiać seks 3 razy dłużej. Jest jeden warunek!

 

Autor: Magdalena Barszczak