Zamknij

Mężczyźni też mogą mieć wielokrotny orgazm. Dzięki nauce wiadomo, jak tego dokonać

17.03.2017 12:04
To tylko seks Justin Timberlake Mila Kunis
fot. Youtube.com

Dla chcącego, nic trudnego. Ważne, by w łóżku równe prawa były dla obu stron.

Mnogość orgazmów w trakcie pojedynczego stosunku zawsze leżała po stronie kobiet. Mężczyźni mogli mieć szczyt przyjemności zazwyczaj tylko raz, zbierając siły do następnego miłosnego uniesienia nawet przez 30 minut. Ale doktor Jonathan Stegall, założyciel i szef Centrum Zaawansowanej Medycyny w Atlancie uważa inaczej.

Według niego, skoro w przyrodzie u większości samców orgazm nie musi być równoznaczny z wytryskiem, tak i u mężczyzn jest możliwe osiągnięcie wielokrotnej ekstazy następującej bezpośrednio po sobie. Czasami zdarza się to przez przypadek, ale mnogie orgazmy można też wywołać dzięki wzięciu pod uwagę paru uwag eksperta, podaje strona Express.co.uk.

Pierwszy krok do szczęścia

Optymalny poziom testosteronu to podstawa. Mężczyźni powinni szczególnie uważnie śledzić jego ilość bez względu na wiek. Spadki tego hormonu występują już w wieku 40, 30, a nawet 20 lat. Dlatego warto sprawdzić poziom testosteronu w organizmie tuż po osiągnięciu trzydziestego roku życia. Normalne stężenie waha się między 300 a 1000 nanogramów na decylitr krwi.

Oznaki niskiego testosteronu znacząco wpływają na ogólny stan zdrowia. Należą do nich: zmęczenie, przyrost tkanki tłuszczowej, trudności w uzyskaniu masy mięśniowej, depresja, niskie libido, a czasami nawet brak trzeźwości w myśleniu.

Tam też są muskuły

Kolejnym krokiem jest skupienie uwagi na rozwoju mięśni dna miednicy. Seksuolog Yvonne K. Fulbright twierdzi, że dzięki temu można "zaprosić" ciało do przeżycia wielu orgazmów następujących w krótkich odstępach czasu. Najlepszym na to sposobem są tzw. ćwiczenia mięśni Kegla, które zwiększają zdolność do kontrolowania wytrysku, a co za tym idzie orgazmu w trakcie stosunku.

Dzięki temu sposobowi mężczyzna jest w stanie przeżyć szczytowanie bez męczącej dla niego reakcji organizmu i pominąć fazę regeneracji służącej przygotowaniu ciała na kolejne doznania.

Do trzech razy sztuka

Ostatnim krokiem w pomocy przy osiągnięciu kilku orgazmów podczas zbliżenia jest zwyczajna zmiana pozycji w łóżku, a dokładniej - zamiana miejscami z partnerką. Tę radę poleca swoim pacjentom Jane Greer, terapeutka seksualna. Ten trik pozwala na dodatkową kontrolę, ponieważ zaciśnięcie mięśni tuż przed wytryskiem może oszukać naturalne procesy zachodzące w ciele, by w następstwie poczuć orgazm.

Eksperci ostrzegają jednak, że przyjemność odczuwana przez mężczyznę bez ejakulacji nie jest taka sama, jak podczas wytrysku nasienia. Kilka orgazmów po sobie może mieć mniejszą "siłę rażenia" niż tylko jeden, ale według seksuologów i tak dla większości panów kilkukrotne szczytowanie będzie korzystniejsze.

Udany stosunek
fot. Giphy.com
Zagłosuj

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek osiągnąć wielokrotny orgazm podczas stosunku?

Liczba głosów: