Zamknij

Mężczyźni kontrolowani przez partnerki żyją dłużej. To wszystko dla ich zdrowia

15.09.2021 12:00
Mężczyźni kontrolowani przez kobiety są zdrowsi i żyją dłużej
fot. Shutterstock

O mężczyznach, którzy są kontrolowani przez kobiety, mówi się, że są "pantoflami". W rzeczywistości koledzy mogą im pozazdrościć... zdrowia. 

Mężczyźni, którzy mają narzucone przez partnerki pewne ograniczenia, z reguły nie chcą się do tego przyznać. Boją się bowiem, że koledzy będą się z nich śmiać, nazywając ich "pantoflami". W rzeczywistości jednak mogą mieć powód do dumy. Okazuje się bowiem, że delikatna kontrola ze strony kobiet może być przejawem ich troski. Najnowsze wyniki badań wykazały, że panowie, którzy często muszą podporządkowywać się swoim ukochanym, są zdrowsi i żyją dłużej niż ich "niezależni" przyjaciele.

Zobacz także:  Tych rzeczy nie zmienisz w facecie, choćbyś bardzo się starała. Ma to we krwi

Mężczyźni kontrolowani przez kobiety żyją dłużej

Nikt nie spodziewałby się, że kontrola ze strony kobiet może korzystnie wpływać na mężczyzn. A jednak - najnowsze wyniki udowadniają, że trzeba to w końcu przyznać. 

Portal papilot.pl przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez psychologów z Michigan State University. To właśnie oni wykazali, że kontrolujące partnerki są zbawienne dla każdego faceta. 

Okazuje się, że mężowie despotycznych żon żyją dłużej. Profesor Hui Liu z MSU stwierdził, że narzekanie pań może być wynikiem troski o partnera. 

Sami zobaczcie, na czym polegało to badanie i co konkretnie udowodnili naukowcy. 

Zobacz także:  9 zachowań kobiet, których mężczyźni nienawidzą. To drażni twojego faceta

Mężczyźni, których kontrolują partnerki, rzadziej chorują

Naukowcy w ciągu 5 lat przebadali 1200 żonatych mężczyzn w wieku 57-85 lat. Wyniki badań są zaskakujące. 

Okazuje się, że ci panowie, którzy byli kontrolowani przez żony, rzadziej zapadali na cukrzycę. Ci natomiast, których dotknęła ta choroba, mieli słabsze objawy i jednocześnie schorzenia postępowały wolniej. Zdaniem psychologów może to wynikać z tego, że kobiety sprawowały pieczę także nad ich zdrowiem. 

Naukowcy są zatem zgodni, że kontrola małżeńska nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie - może uratować życie. 

Zobacz także:  W tym kraju każdego singla czeka... cynamonowa kąpiel. Wystarczy skończyć 25 lat

Źródło: papilot.pl