Zamknij

Ta jedna rzecz poprawi wasze łóżkowe doznania. Przygotuje ciało i uspokoi umysł

18.03.2021 15:27

Stres i życie w ciągłym biegu mogą negatywnie wpłynąć na nasze libido. Zapobiec temu może jedna rzecz.

Para medytująca w sypialni
fot. Shutterstock

Spadek libido może być spowodowany wieloma czynnikami. Są nimi m.in. życie w pośpiechu i stres, które niestety dotykają coraz więcej osób. Nie jest łatwo sobie z nimi poradzić, ale może nas w tym wesprzeć metoda, którą stosowali już buddyjscy mnisi. Medytacja pomoże wam się wyciszyć i nauczyć panować nad swoim ciałem oraz umysłem. A to zdecydowanie poprawi libido i spotęguje doznania, które w łóżku odczuwacie razem z partnerem. Zobaczcie, jak to działa.

Zobacz także: Co się stanie, gdy na dłużej zrezygnujesz z seksu? To może źle wpłynąć na twoje zdrowie

Medytacja ma dobry wpływ na seks. Poprawia łóżkowe doznania

Medytacja w ostatnich miesiącach stała się bardzo popularna. Wszyscy zastanawiają się nad tym, jak medytować, żeby uspokoić umysł i lepiej poznać swoje ciało. 

Okazuje się, że może to działać na nas nie tylko uspokajająco. Medytacja ma także rewelacyjny wpływ na nasze życie seksualne. 

Jak podaje portal Womenshealth.pl, seksuolog Lori A. Brotto w swojej książce "Better Sex Through Mindfulness" stwierdziła, że już podstawy medytacji mogą nam pomóc uzyskać lepsze połączenie między ciałem a umysłem. To natomiast przełoży się na doświadczenia seksualne. 

Jaki jest główny wpływ medytacji na seks?

  • Medytacja pomaga się skupić na jednej rzeczy. Poprawia pracę umysłu, jednocześnie pozwalając się wyciszyć. To sprawi, że podczas stosunku nie zaczniesz się niczym rozpraszać.
  • Dzięki medytacji stajemy się bardziej cierpliwi. Przestajemy się spieszyć i uczymy skupiać na danym doświadczeniu, odbierając je wszystkimi zmysłami. To potęguje również podniecenie. 
  • Medytacja pomaga zapanować nad ciałem. Ułatwia pracę oddechem oraz pozwala skupić się na konkretnych jego częściach. Dzięki temu będziesz w stanie samemu spotęgować swoje doznania.
  • Dzięki takiej formie skupienia nie tylko nasz umysł się relaksuje. Rozluźnia się także całe nasze ciało. 

Jak zatem widzicie, medytacja ma ogromny wpływ na doznania seksualne. Nie jest jednak jedynym sposobem na podwyższenie poziomu libido. 

Zobacz także: Jakie są najczęstsze wymówki od seksu? Nie tylko kobiety ich używają

Jak poprawić libido? 

Praca nad swoim ciałem i umysłem to jedno. Można to uzyskać właśnie dzięki medytacji, ale także jodze i regularnym ćwiczeniom fizycznym. Warto jednak popracować także nad innymi kwestiami. 

Bardzo ważne jest skupienie się również na partnerze. W końcu jesteście w łóżku razem. Przypomnij sobie przyjemne wspólne chwile i staraj się z nim rozmawiać o tym, co sprawia ci największą przyjemność. Nie zapomnijcie też o odpowiedniej atmosferze. Ładny zapach i przyciemnione światło z pewnością spotęgują wasze doznania. 

Zobacz także: Cispłciowość to nowa orientacja seksualna. Czym różni się od heteroseksualizmu?

loader

Nie jest łatwo mówić o swojej orientacji seksualnej. Te gwiazdy są jednak ogromnym wsparciem dla wszystkich młodych, którzy chcą dokonać coming outu.

Źródło: Womenshealth.pl