Zamknij

5 sygnałów świadczących o tym, że masz do czynienia z manipulatorem. Sprawdź, jak go zdemaskować

15.09.2020 10:08
manipulator
fot. t

Chcesz upewnić się, czy spotykasz się z manipulatorem? Poznaj 5 najczęściej stosowanych przez niego zagrywek. Jeśli twój facet je stosuje, uciekaj!

Wiele kobiet jest ofiarami manipulacji w związkach, ale nie każda zdaje sobie z tego sprawę. Są pewne sygnały, które powinny dawać ci do myślenia. Jeżeli twój facet pozwala sobie na opisane niżej zachowania, to znak, że masz do czynienia z manipulatorem. Im szybciej się tego dowiesz, tym lepiej dla ciebie.

Zobacz także

Sygnały świadczące o manipulacji

Twój facet jest manipulatorem? Jest kilka sygnałów, które natychmiast go zdemaskują. Oto one!

1. Udaje ofiarę

Typowy manipulator lubi wzbudzać w innych poczucie winy, ale w rzeczywistości to tylko gra. Próbuje robić z siebie ofiarę, by wzbudzać litość. Nie daj się jego zagrywkom.

2. Nie dba o twoje uczucia

Manipulatorzy nie mają empatii. Zależy im wyłącznie, aby przejąć kontrolę nad twoimi czynami, myślami i obniżyć twoją samoocenę. Chce abyś czuła się winna. W rzeczywistości nie dba o twoje uczucia. Jeśli np. widzi cię zasmuconą i jeszcze bardziej zaczyna cię gnębić, to znak, że masz do czynienia z manipulatorem.

3. Inaczej traktuje cię, gdy jesteście w towarzystwie

Manipulator często w towarzystwie wydaje się idealnym partnerem, a gdy jesteście sam na sam traktuje cię lekceważąco. Jeśli twój facet zachowuje się w ten sposób, zastanów się, czy chcesz z nim dalej być.

4. Krytykuje cię

Twój partner negatywnie wypowiada się na twój temat, gdy jesteście razem? To jego sposób na to, abyś straciła poczucie własnej wartości. Nic tak nie obniża naszej samooceny jak często słyszane krytyczne komentarze na nasz temat. Manipulator doskonale zdaje sobie z tego sprawę i chce to wykorzystać.

5. Wzbudza w tobie poczucie winy

Wielu manipulatorów próbuje odciąć swoje ofiary od innych ludzi, po to, by całkowicie były im posłuszne. Jeśli facet oskarża cię, że nie masz dla niego czasu, bo wolisz spotykać się z przyjaciółmi, to powinna zapalić ci się czerwona lampka. Pamiętaj, że nie jesteś niczyją własnością i możesz robić to, na co masz ochotę. Nigdy nie rezygnuj z relacji z przyjaciółmi, gdy jesteś w związku z facetem.

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!