Zamknij

Małżeństwo Diany i Karola było z góry skazane na porażkę. Tak naprawdę nie chodziło o Kamilę

12.08.2021 11:00

Nie od dziś wiemy, że małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola nie należało do udanych. Okazuje się, że byli skazani na porażkę przez jedną rzecz.

Małżeństwo Diany i Karola było skazane na porażkę przez jedną rzecz. Nie chodzi o Kamilę
fot. AP/East News

Księżna Diana i książę Karol nie mieli łatwego życia. Ich małżeństwo od początku nie było udane. Przede wszystkim dlatego, że nie wynikało z miłości. O ile młodziutka panna Spencer była zauroczona księciem, o tyle on od lat był wierny tylko jednej kobiecie - Kamili Parker Bowles. Diana dowiedziała się o ich romansie tuż przed ślubem. Nie był to jednak główny powód, dla którego jej związek z Karolem był skazany na porażkę. Tkwił on w astrologii, w którą Lady Di bardzo wierzyła. Sami zobaczcie, o co dokładnie chodzi.

Zobacz także: Księżna Diana przed ślubem bardzo się stresowała. Wszystko przez ten szczegół

Małżeństwo Diany i Karola było skazane na porażkę przez jedną rzecz. Nie chodzi o Kamilę

Jak podaje portal marieclaire.com, księżna Diana była bardzo przesądna. Jej astrolożka, Debbie Frank, po latach odkryła wszystkie karty. Okazuje się, że związek Diany i Karola z góry był skazany na porażkę.

Frank o swojej relacji z Dianą opowiedziała w rozmowie z "Town & Country". Księżna szukała u niej pomocy, ponieważ czuła się nieszczęśliwa w małżeństwie. Podstawą analizy były oczywiście znaki zodiaku obojga partnerów - Karol jest Skorpionem, a Diana urodziła się pod znakiem Raka. 

Okazuje się, że horoskop partnerski bywa nieubłagany. Mężczyzna spod znaku Skorpiona jest dominujący, co może być uciążliwe dla kobiety Raka. Największy problem stanowił jednak ich horoskop księżycowy

Zdaniem astrolożki fazy księżyca sprawiały, że Karol bywał bezwzględny i uparty. Diana natomiast zawsze była nakierowana na drugiego człowieka. Chciała iść z duchem czasu, co Karol znacznie jej utrudniał. Przez to mogła czuć się uwięziona. 

Zobacz także: Diana wiedziała, co zrobić, żeby uzyskać zgodę królowej na rozwód. Przewidziała reakcję rodziny

Związek Diany i Karola

Diana poznała Karola dzięki swojej siostrze. To właśnie Sarah Spencer na początku przyjaźniła się z księciem. Ostatecznie jednak Diana przykuła jego większą uwagę jako potencjalna kandydatka na żonę. 

W 1978 roku Diana Spencer została zaproszona na przyjęcie do Pałacu Buckingham. Karol jednak nie spieszył się ze ślubnymi planami. Dopiero w 1980 roku znalazł się pod naciskiem najbliższych. Zaprosił Dianę na wakacje do rodzinnej posiadłości w Szkocji, gdzie przyszła księżna musiała zdać tzw. test Balmoral. Następnie królowa Elżbieta wyraziła zgodę na zaręczyny syna. 

Karol oświadczył się Dianie 6 lutego 1981 roku. 29 lipca odbył się ich ślub w katedrze św. Pawła w Londynie. 

Zobacz także: 40-letni kawałek tortu weselnego Diany i Karola został wystawiony na sprzedaż. Jakim cudem przetrwał?

loader

Źródło: Marieclaire.com