Zamknij

Malinka na szyi - czym jest, jak szybko usunąć?

04.03.2021
Aktualizacja: 04.03.2021 11:48
malinka na szyi
fot. Shutterstock

Malinka na szyi to ślad na skórze po namiętnym pocałunku - jedni się go nie wstydzą, inni chcą ukryć. To, czy malinka jest oznaką braku dojrzałości, czy też chlubą, jest już kwestią indywidualną.

Malinka na szyi zazwyczaj jest bardziej wstydliwa dla dziewcząt, choć mają one więcej możliwości ukrycia jej. Chłopcy za to mogą wymyślić mnóstwo wypadków, których wynikiem może być siniak na szyi. Niezależnie od tego, jakiej płci jesteś, z tego tekstu dowiesz się, czym jest malinka i jak ją ukryć. 

Zobacz także: Jak się całować z chłopakiem i dziewczyną? Kilka prostych kroków

Co to malinka? 

Malinka na szyi to tak naprawdę mały krwiak, który powstaje w wyniku kilkunastosekundowego zassania skóry. Jest to po prostu siniak, który pojawia się przez uszkodzenie naczyń krwionośnych i tkanek skóry. Zazwyczaj tego typu siniaki nie zagrażają zdrowiu człowieka, jednak zbyt mocne zassanie może spowodować uszkodzenie tętnicy szyjnej. Ślady na skórze mogą się utrzymywać od kilku do kilkunastu dni. By zrobić malinkę, wystarczy przez około 20 sekund zasysać skórę. Malinka, jak każdy inny krwiak, początkowo ma mocno czerwony, a nawet purpurowy kolor. Z czasem zabarwienie zmienia się na sine, następnie na zielonkawe, a pod koniec gojenia się - na żółte. 

Zobacz także: Jaki powinien być dobry pocałunek? Ekspert twierdzi, że do ideału muszą być spełnione te warunki

Jak szybko pozbyć się malinki?  

  1. Jeśli chcesz pozbyć się malinki na szyi zaraz po jej pojawieniu się, zrób sobie zimny okład. W tym celu świetnie sprawdzą się kostki lodu lub mrożonki zawinięte w ręcznik.  
  2. Spróbuj również rozmasować miejsce, w którym pojawiła się malinka. Do masażu możesz użyć olejku z mięty, który poprawia krążenie krwi, a to z kolei przyspieszy wchłonięcie się krwiaka.  
  3. Jeśli te czynności nie przynoszą rezultatów, wypróbuj okład z aloesu. Aloes znakomicie łagodzi podrażnienia, a także posiada właściwości nawilżające i lecznicze. Jeżeli nie posiadasz takiej rośliny, możesz użyć żelu aloesowego zakupionego w drogerii.  
  4. Kolejnym sposobem na przyspieszenie zanikania zaczerwienia, jest okład z wewnętrznej skórki od banana. Ma ona chłodzące i wybielające właściwości. 

Zobacz także: Co oznacza całować się z byłym chłopakiem we śnie Odpowiedź może cię zaskoczyć 

Malinka na szyi - jak ukryć? 

Czasami wszelkie próby pozbycia się śladu po miłosnym uniesieniu w postaci malinki na szyi, po prostu zawodzą. Dużo zależy od szybkości reakcji organizmu i podatności twojej skóry na tego typu uszkodzenia. Gdy malinka nadal jest widoczna, spróbuj ją zakryć. Jak ukryć malinkę? Najlepszym sposobem będzie założenie golfa bądź chustki na szyję, jednak to rozwiązanie nie sprawdzi się w ciepłe dni. W okresie letnim wypróbuj zatem korektor o zielonkawym odcieniu, który powinien skutecznie przykryć zaczerwienie na skórze. Podczas walki z malinką na szyi, warto zadbać o odpowiednią dietę, która przyspieszy proces gojenia. Najlepiej z takimi uszkodzeniami tkanek radzi sobie witamina K, którą znajdziesz w jarmużu, brokułach, szpinaku i brązowym ryżu.   

Pamiętaj, żeby nie wystawiać malinki na działanie promieni słonecznych! Unikaj także solarium. Istnieje mit, że malinka może spowodować chorobę nowotworową. To oczywiście nieprawda, jednak częste pozwalanie sobie na takie „oznaczanie” przez partnera lub partnerkę oraz wystawianie malinki na promieniowanie UV, może w przyszłości poskutkować trwałymi problemami ze skórą, np. przebarwieniami.