Zamknij

Taki makijaż przeraża mężczyzn. Jeden z tych elementów mocno was zaskoczy

05.08.2021 14:33

Kobiety malują się, żeby pięknie wyglądać i podobać się mężczyznom. Są jednak takie elementy makijażu, których oni nie lubią, ale się do tego nie przyznają.

Makijaż, który nie podoba się mężczyznom. Te elementy ich przerażają
fot. Shutterstock

Odpowiednio dobrany makijaż potrafi dodać uroku każdej z nas. Właśnie dlatego się malujemy - żeby podkreślić atuty urody i przykryć wszelkie niedoskonałości. Make-up ma sprawić, że będziemy podobać się przede wszystkim samym sobie, ale też wybrankom naszych serc. Panowie natomiast mają swoje ulubione makijaże oraz te, które zdecydowanie im się nie podobają. Niektóre elementy make-upu wręcz ich przerażają. Sami zobaczcie, czego lepiej unikać, jeżeli chcemy przypodobać się jakiemuś mężczyźnie.

Zobacz także: 5 damskich kosmetyków, których faceci nie znoszą. Najchętniej wyrzuciliby je z naszych kosmetyczek

Makijaż, który nie podoba się mężczyznom. Te elementy ich przerażają

Wydawać nam się może, że niektóre elementy makijażu bardzo podobają się mężczyznom. W rzeczywistości jednak mogą one ich przerażać.

Portal papilot.pl wskazał listę elementów makijażu, których panowie wyjątkowo nie lubią. Niektóre z nich mogą was zaskoczyć.

1. Sztuczne rzęsy

Aktualnie panuje moda na przedłużanie rzęs. O ile jeszcze naturalne włoski wyglądają ładnie, o tyle kobiety coraz chętniej decydują się na ogromne wachlarze przy powiekach. I choć wydają im się one seksowne, mężczyźni są zupełnie innego zdania - w ich opinii wyglądają przerażająco. 

2. Źle dobrany podkład

Na to zwracają uwagę zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Źle dobrany podkład nigdy nie prezentuje się dobrze. Może bowiem stworzyć na naszej twarzy efekt maski i nieestetycznie się odznaczać. W dodatku sprawi, że pozostałe kosmetyki także będą prezentować się źle. Nic więc dziwnego, że panowie nie przepadają za takim widokiem. 

Zobacz także: Chcesz dobrać podkład przez internet? Te wskazówki mogą ci pomóc

3. Mocne brwi

Mężczyźni uwielbiają patrzeć w nasze oczy. Gdy jednak przykrywamy je gęstymi rzęsami lub mocno podkreślonymi brwiami, psujemy cały efekt. Dlatego warto postawić na delikatną oprawę oczu. Delikatny cień i żel do brwi w zupełności powinny wystarczyć. 

4. Kolorowe cienie do powiek

Podobnie jest z kolorowymi cieniami. Mężczyźni nie znoszą, gdy nakładamy na powieki zbyt mocne kosmetyki, a już najgorzej, gdy są one jaskrawe. Na co dzień wolą nas oglądać w bardziej naturalnej niż estradowej wersji. 

5. Matowa szminka 

Na koniec najbardziej szokujący punkt, czyli matowa szminka, którą kobiety uwielbiają. I choć jest ona modna, zdecydowanie trudno sprawić, żeby dobrze prezentowała się na wargach. Matowa szminka bowiem dodatkowo wysusza usta. Jeżeli masz skłonność do ich pękania i przesuszania - lepiej zrezygnuj z tego typu kosmetyków. 

Zobacz także: Kobiety o takim wyglądzie mają małe szanse na ślub. Mężczyźni chcą z nimi tylko flirtować

loader

Źródło: papilot.pl