Zamknij

Ludzie okłamują partnerów aż 5 razy w tygodniu. Do tego boją się przyznać najbardziej

09.11.2021 15:17
Ludzie okłamują swoich partnerów aż 5 razy w tygodniu. Co ukrywają najczęściej?
fot. Shutterstock

Tajemnice zdarzają się nawet w najszczęśliwszych związkach. Zobaczcie, w jakich sytuacjach ludzie najczęściej oszukują swoich partnerów.

Choć szczerość w związku to podstawa, w rzeczywistości są rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinno się mówić partnerowi. Nic więc dziwnego, że niekiedy musimy zataić przed nim pewne niewygodne fakty, które nie wpłynęłyby korzystnie na naszą relację. Oczywiście nie chodzi o tak kluczowe kwestie jak zdrada, które mogłyby świadczyć o braku naszej uczciwości. Chodzi raczej o bardziej błahe rzeczy, które ukrywają nawet ludzie w najbardziej udanych relacjach. 

Zobacz także:  Zdrada poprawia relacje w związku? Najnowsze wyniki badań są zaskakujące 

Ludzie okłamują swoich partnerów aż 5 razy w tygodniu. Do tego boją się przyznać najbardziej

Portal papilot.pl przytoczył wyniki badań z 2013 roku. Okazuje się, że średnio okłamujemy swoich partnerów aż 5 razy w tygodniu. 

Przyczyny tego mogą być przeróżne. Z badań przeprowadzonych przez organizację National Endowment for Financial Education wynika, że aż 37% z nas boi się przyznać przede wszystkim do jednej rzeczy.

Najczęściej ukrywaną przed partnerem kwestią są oczywiście... finanse. Konkretnie chodzi o wszelkiego rodzaju informacje o zakupach, stanie konta bankowego oraz posiadanej aktualnie gotówce. Niektórzy nawet nie informują partnera o dodatkowych wpływach na konto, żeby nie być z tego rozliczanym.

Dlaczego nie chcemy przyznać się do tego naszym ukochanym?

Zobacz także:  Twój partner jest rozrzutny? Sprawdź, jak sobie z tym poradzić

Dlaczego okłamujemy partnerów w kwestii finansów? 

Badania przeprowadzone przez National Endowment for Financial Education wykazały także, dlaczego nie chcemy szczerze rozmawiać z partnerem o finansach. Znaczna część badanych, bowiem aż 36% z nich, uważa, że takie kwestie powinny pozostać prywatne i nie musimy dzielić się nimi z kimkolwiek. To jednak niejedyny powód takiego stanu rzeczy.

26% osób, które wzięły udział w badaniu, w pewnym momencie zrezygnowało z rozmów o finansach z partnerem. Ludzie ci spotkali się bowiem z niemiłą reakcją ze strony drugiej osoby np. na nadmierne wydatki. Co piąty ankietowany przyznał natomiast, że wstydzi się swojej sytuacji finansowej i dlatego nie chce rozmawiać o niej z ukochaną osobą. 

Zobacz także:  Opowiedziała o swojej najgorszej randce. "Byłam przekonana, że zginę"

Źródło: papilot.pl