Zamknij

"Love Bombing" to niebezpieczne zjawisko w randkowaniu! Sprawdź, na czym polega, zanim staniesz się ofiarą

21.10.2020 11:41

"Love Bombing" to bardzo niebezpieczne zjawisko w randkowaniu. Na czym polega i jak się przed nim uchronić?

Mężczyzna nagabujący kobietę
fot. Shutterstock

Na początku związku zawsze jest zafascynowanie. Zakochani chcą spędzać ze sobą jak najwięcej czasu i to jest całkowicie normalne, dopóki któraś ze stron nie zacznie przesadzać. Istnieje bowiem takie zjawisko, jak "Love Bombing", które jest bardzo niebezpieczne, a dotyczy właśnie pierwszych randek! Trudno nazwać to dewiacją, jednak przez wielu może być tak postrzegana. Zobaczcie sami, czym tak naprawdę jest "Love Bombing", na czym polega i jak się uchronić przed tym, żeby nie stać się jego ofiarą w pełnym tego słowa znaczeniu.

Zobacz także: 7 zmian, które zachodzą w mózgu człowieka, gdy się zakochuje. Niektóre są niepokojące!

"Love Bombing": niebezpieczne zjawisko w randkowaniu. Na czym polega?

"Love Bombing" w wolnym tłumaczeniu to nic innego jak "bombardowanie miłosne", które ma na celu zwrócenie naszej uwagi na uczucia drugiej osoby. A to może być znane wielu z was.

Bombowiec może zasypywać was SMS-ami, wiadomościami na Messengerze, zdjęciami, filmikami, piosenkami. Może też pójść o krok dalej, np. wysyłać wam kwiaty i to nawet do pracy! Może też wystawać pod waszymi oknami, oczekując wyjścia i "przypadkowego spotkania". 

To też zasypywanie was ciekawostkami, dotyczącymi waszych zainteresowań, oraz sypanie na prawo i lewo komplementami. Nie mówiąc już o nieustannym informowaniu was o swoich uczuciach. Brzmi znajomo?

Na początku takie zachowanie może wam się wydawać niegroźne, a nawet miłe. Możecie też nawet nie zwracać na to uwagi, bowiem sami będziecie chcieli spędzać sporo czasu z ukochaną osobą. Z czasem jednak sytuacja zacznie się pogłębiać, a wy będziecie mieli jej dość. 

Jeżeli ktoś stosuje "Love Bombing", jest wielce prawdopodobne, że potem zacznie was kontrolować i wami manipulować. Nie będzie potrafił znieść tego, że musi się wami dzielić, np. z rodziną lub przyjaciółmi. W dodatku kolejne kwiatki lub czekoladki po prostu zaczną wam brzydnąć, przestaniecie je doceniać, a bombowiec będzie się przez to wyżywał na was psychicznie.

Jeżeli zatem facet, z którym zaczęłyście randkować, zaczyna zachowywać się jak bombowiec, ukróćcie to zawczasu. Inaczej może dojść do katastrofy! 

Zobacz także: Kobiety o tych zawodach najbardziej pociągają mężczyzn! Już pierwsza trójka zaskakuje

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!