Zamknij

Ilu partnerów seksualnych czyni nas najlepszymi kochankami? Podano konkretną liczbę

18.05.2022 13:06
Liczba partnerów seksualnych ma znaczenie. Może określić, jakim jesteś kochankiem
fot. Shutterstock

Mówi się, że trening czyni mistrza. Coś w tym jest. Okazuje się, że duża liczba partnerów seksualnych ma ogromny wpływ na to, jakimi kochankami jesteśmy.

Ludzie często zastanawiają się, czy istnieje idealna liczba partnerów seksualnych. Dla jednych 5 kochanków to już dużo, inni uważają, że nawet tuzin to za mało. I choć takie rzeczy powinny być indywidualną sprawą każdego człowieka, naukowcy postanowili przeprowadzić badania na ten temat. Dzięki temu udało im się określić idealną liczbę. Wiemy, ilu partnerów seksualnych sprawia, że stajemy się doskonałymi kochankami. 

Zobacz także: Pandemia zniszczyła życie seksualne wielu par. Teraz jest jeszcze gorzej

Liczba partnerów seksualnych ma znaczenie. Może określić, jakim jesteś kochankiem

Jak w każdej dziedzinie życia, również w przypadku seksu praktyka ma ogromne znaczenie. Oczywiście możemy regularnie współżyć z jednym kochankiem, ale zmiana partnerów seksualnych może sprawić, że te doświadczenia będą urozmaicone. 

Zostało to udowodnione również naukowo. Portal thesun.co.uk podał wyniki badań przeprowadzonych przez serwis randkowy illicitencounters.com. W ankiecie wzięło udział 1000 mężczyzn i dokładnie tyle samo kobiet o różnych doświadczeniach seksualnych. 

Okazuje się, że zbyt duża liczba partnerów seksualnych jest dla ludzi zniechęcająca. Owszem, taka osoba będzie już doświadczona, ale jej kolejny partner może się poczuć jak punkt do odhaczenia. Zbyt mała liczba kochanków też nie jest dobra, bowiem wszyscy szukamy jak najlepszych doznań w sypialni. Gdzie zatem znajduje się "złoty środek"? 

Zobacz także: Ludzie okłamują partnerów aż 5 razy w tygodniu. Do tego boją się przyznać najbardziej

Ilu partnerów seksualnych mają najlepsi kochankowie?

Badanie wykazało, że ludzie, którzy mają 13 partnerów seksualnych, są najlepszymi kochankami. Mają już bowiem duże doświadczenie, ale inni nie będą ich traktować tak, jakby szukali wyłącznie przygody na jedną noc. 

Trzynaście to idealna liczba i gwarantuje, że ktoś będzie doświadczony, żądny przygód i otwarty - powiedziała rzeczniczka portalu, Jessica Leoni. 

A wy ilu mieliście partnerów seksualnych? 

Zobacz także: Odczuwacie znudzenie w sypialni? Wypróbujcie seks tantryczny

United Archives/East News
12 Zobacz galerię
fot. East News

Źródło: thesun.co.uk/illicitencounters.com