Zamknij

Kto powinien płacić za randkę? Najnowsze wyniki badań zaskakują

18.08.2022 15:15

Dawniej było przyjęte, że to mężczyzna powinien płacić na randce. Czasy się zmieniły, ale czy podejście ludzi też? Przekonajcie się sami.

Kto powinien płacić na randce? Najnowsze wyniki badań zaskakują
fot. Shutterstock

Ludzie, którzy wybierają się na randkę, często zastanawiają się, kto powinien za nią zapłacić. Problem z tym mają głównie kobiety, które nie chciałyby wyjść na skąpe, a jednocześnie zależy im na tym, żeby to mężczyzna mógł wykazać się inicjatywą. Nie ma na to idealnego rozwiązania, ale można wziąć pod uwagę najnowsze wyniki badań. Wykazały one bowiem, że czasy znacząco się zmieniły - także pod względem płacenia za randkę. Zobacz, jakie jest teraz podejście zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Zobacz także: Hardballing to sposób na szybką randkę. Dowiedz się, czy warto brnąć w tę relację

Kto powinien płacić na randce? Najnowsze wyniki badań zaskakują

Aplikacja randkowa "Badoo" postanowiła sprawdzić, jak zmieniło się podejście społeczeństwa do randek. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, kto powinien zapłacić za kolację czy drinka.

Okazuje się, że podejście zmieniło się zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn. Aż 50% singielek i singli uważa, że koszt rachunku podczas randki powinno się podzielić na dwa. 

Zaledwie 21% ankietowanych jest zdania, że to mężczyzna powinien płacić na randce. W tej grupie znajduje się jednak bardzo mało kobiet. Tego typu odpowiedzi przeważały u nieco starszych panów.

Zobacz także: Ta kobieta zawsze sprawdza facetów na pierwszych randkach. Muszą przejść 3 testy

Zmiany społeczne w randkowaniu

Nasze podejście zmieniło się nie tylko pod względem finansowym. Okazuje się bowiem, że kobiety nie oczekują już komplementów na randkach. Szarmanckość ustępuje takim cechom mężczyzn jak: szczerość, pewność siebie i poczucie humoru. 

Zatem drodzy panowie, jeśli chcecie zaprosić kobietę na randkę, nie musicie prawić jej komplementów - wystarczy zabrać ze sobą dobry humor. Śmiało też możecie pozwolić jej zapłacić za drinka. 

Zobacz także: Najgorsze miejsca do poznawania mężczyzn. Wiele kobiet szuka tam miłości

loader
Tom Cruise i Katie Holmes w okularach przeciwsłonecznych wjeżdżają na motorze na czerwony dywan
10 Zobacz galerię
fot. Fernando Allende / NY Post / Splash/East News

Źródło: materiały prasowe