Zamknij

Jak Kate i William się poznali? To ona przygotowała prawdziwą intrygę, żeby go uwieść

19.02.2021 09:19
Księżna Kate w czerwonej kwiecistej sukience śmieje się szeroki i książę William w marynarce opowiada coś gestykulując
fot. Rex Features/East News

Księżna Kate i książę William ślub wzięli w 2011 roku, ale parą są o wiele dłużej. Okazuje się, że to Brytyjka doprowadziła do ich pierwszego spotkania.

Wszyscy wiemy, że księżna Kate i książę William poznali się na studiach. To oczywiście prawda, ale mało kto zna szczegóły początków ich związku. Okazuje się, że nie znaleźli się na tej samej uczelni przez przypadek. Ich spotkanie było wynikiem intrygi Kate Middleton oraz ogromnych pokładów jej cierpliwości. Twórca serialu "The Crown", który od lat zajmuje się tematyką królewską, przedstawił całą historię ich relacji. Sądząc po jego słowach, początki związku Kate i Williama wcale nie przypominały komedii romantycznej ani bajki Disneya. 

Zobacz także: Kate i Williama w 2021 roku czeka wyjątkowa chwila. To przełomowy moment ich związku

Księżna Kate i książę William: jak się poznali? To była jej intryga

Robert Lacey to nie tylko jeden z twórców serialu "The Crown". Napisał także książkę "Bitwa braci: William i Harry - wewnętrzna historia rodziny w kłopotach". Jest to zatem człowiek, który doskonale wie, co dzieje się za kulisami rodziny królewskiej.

To właśnie on postanowił powrócić wspomnieniami do początków relacji Kate i Williama. W swojej książce pokazał, że to panna Middleton próbowała usidlić księcia. Właśnie dla niego zdecydowała się uczyć na gorszym uniwersytecie.

Kate podeszła do tego bardzo strategicznie. Zrezygnowała z miejsca na jednym z najlepszych brytyjskich uniwersytetów w Edynburgu. Wybrała się do St. Andrews, który jest jednak na niższym poziomie. Była już nawet w mieście, by wynająć mieszkanie, ale dowiedziała się, że William będzie się uczył na St. Andrews. William miał chodzić na historię sztuki, więc i ona się tam zapisała. Opóźniła własną edukację o rok, ryzykując, że mogą nie przyjąć jej do St. Andrews - napisał Lacey. 

Jak widać, Kate była bardzo zdeterminowana. Pochodziła z bogatej rodziny, jednak nie z arystokratycznej, w związku z czym miała utrudnione zadanie. Nie zrażała się tym. Postanowiła mimo wszystko zainteresować księcia swoją osobą. Okazuje się, że połączyło ich znacznie więcej, niż myślała. Mieli wspólne zainteresowania i wiele tematów do rozmów. 

Kiedy ją zobaczyłem, pomyślałem, że jest w niej coś wyjątkowego. Chciałem ją poznać bliżej, ale na razie zostaliśmy przyjaciółmi - opowiadał książę w jednym z późniejszych wywiadów. 

W 2006 roku zaczęli spędzać ze sobą więcej czasu, przez co pojawiły się spekulacje na temat ich związku. Od tego momentu minęły jednak aż cztery lata, zanim książę postanowił oświadczyć się ukochanej. 

Zobacz także: Na Williama po zaręczynach z Kate spadła fala krytyki. Poszło o jej pierścionek

Księżna Kate i książę William: zaręczyny i ślub

Zaręczyny Kate i Williama oficjalnie potwierdzono w listopadzie 2010 roku. Choć książę oświadczył się niespełna miesiąc wcześniej, musieli zwlekać z ogłoszeniem radosnej nowiny, ponieważ tuż po nich otrzymali przykrą wiadomość

Po kilku miesiącach stanęli na ślubnym kobiercu. Ich ceremonia odbyła się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. W kwietniu 2021 minie 10 lat od tego uroczystego wydarzenia. W tym czasie na świat przyszło troje dzieci pary: George, Charlotte oraz Louis. 

Zobacz także: Książę William zaliczył wpadkę podczas ślubu z Kate. Wszyscy do dziś to wspominają

Niektóre śluby na świecie kosztowały zawrotne sumy. Wśród nich oczywiście królewskie śluby, ale nie tylko. Oto TOP 7 najkosztowniejszych ceremonii w historii.