Zamknij

Diana wiedziała, co zrobić, żeby uzyskać zgodę królowej na rozwód. Przewidziała reakcję rodziny

29.06.2021 10:32

Związek Diany i Karola od początku nie był udany. Księżna zdecydowała się na odważny krok, żeby uzyskać zgodę królowej na rozwód.

Księżna Diana podstępem uzyskała zgodę królowej na rozwód z Karolem
fot. Rex Features/East News

Rozwody w rodzinie królewskiej są rzadkością. Choć królowa Elżbieta w wyjątkowych sytuacjach wyraża na nie zgodę, zazwyczaj stara się załagodzić sytuację między małżonkami. Tak też było w przypadku księżnej Diany i księcia Karola. Ich małżeństwo od początku nie należało do udanych. W 1992 roku oficjalnie ogłoszono ich separację, jednak o rozwodzie nadal nie było mowy. Do momentu, aż księżna Diana zdecydowała się na głośny wywiad, w którym opowiedziała o ich małżeństwie. Okazuje się, że zrobiła to z premedytacją. 

Zobacz także: Tego wywiadu Diana udzieliła przed ślubem. Mowa jej ciała wskazywała na cierpienie

Księżna Diana podstępem uzyskała zgodę królowej na rozwód z Karolem?

Ostatnio sporo było kontrowersji na temat wywiadu, którego księżna Diana udzieliła w 1995 roku dla stacji BBC. I choć wiele osób twierdzi, że dziennikarze wykorzystali naiwność Lady Di, najnowsze informacje mogą temu przeczyć.

Independent.co.uk przytoczył informację z dokumentu, który ma ukazać się z okazji 60. urodzin Diany. Występuje w nim dziennikarz Richard Kay, który jest wieloletnim przyjacielem kochanka księżnej - Hasnata Khana. To właśnie on rzuca nowe światło na całą tę sytuację.

Kay twierdzi, że rozmawiał o Dianie z Hasnatem. Miał on przyznać, że księżna przewidziała reakcję rodziny królewskiej na wywiad. 

Jak dodaje independent.co.uk, Dianie zależało na sprowokowaniu królowej. Chciała bowiem w ten sposób uzyskać zgodę na rozwód z księciem Karolem.

Jeżeli właśnie taka była intencja Lady Di, historia pokazuje, że udało jej się ziścić swój plan. Para rozwiodła się bowiem rok później.

Zobacz także: To nie Karol zdecydował o ślubie z Dianą. Nie uwierzycie, kto kazał mu się oświadczyć

Związek Diany i Karola

Karol i Diana poznali się przez przypadek, gdy książę odwiedził jej siostrę. Następnie panna Spencer była coraz częstszym gościem na dworze królewskim. Została zaproszona nawet do letniej rezydencji rodziny, gdzie zdała tzw. test Balmoral. Dzięki temu mogła zostać żoną księcia.

Karol oświadczył się Dianie 6 lutego 1981 roku. Ślub wzięli 29 lipca tego samego roku. Ceremonia odbyła się w katedrze św. Pawła w Londynie. Niecały rok później na świat przyszedł ich pierwszy syn William. W 1984 roku natomiast urodził się książę Harry.

Zobacz także: Diana z okazji zaręczyn otrzymała od Karola wyjątkowy prezent. Teraz znów ujrzy światło dzienne

loader

Źródło: Independent.co.uk/Marieclaire.com