Zamknij

Diana została oszukana przez BBC? Chodzi o wywiad, w którym opowiedziała o zdradach Karola

30.03.2021 09:11
Księżna Diana w czarnym golfie i jasnym trenczu
fot. Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

Księżna Diana udzieliła słynnego wywiadu stacji BBC, w którym opowiedziała o zdradach męża. Teraz pojawiły się nowe fakty w tej sprawie.

Ostatnio głośno było na temat wywiadu, którego książę Harry i Meghan Markle udzielili w amerykańskiej telewizji. Wszyscy od razu przypomnieli sobie o słynnej rozmowie księżnej Diany z BBC. To właśnie w tym wywiadzie z 1995 roku Lady Di opowiedziała szczerze o tym, jak wyglądało jej małżeństwo z księciem Karolem. Niedawno okazało się, że cała rozmowa mogła się nie odbyć. Brat księżnej Diany zdradził bowiem, że dysponuje dowodami na to, jak dziennikarze BBC zmanipulowali jego siostrę. Teraz policja opublikowała oświadczenie w tej sprawie.

Zobacz także: Tego wywiadu Diana udzieliła przed ślubem. Mowa jej ciała wskazywała na cierpienie

Księżna Diana oszukana przez BBC? Chodzi o jej słynny wywiad

Charles Spencer w listopadzie postanowił wyjawić światu, że BBC oszukało jego siostrę. Tym samym Diana podstępem została namówiona na wywiad, którego udzieliła w 1995 roku. Przypomnijmy, że to właśnie w rozmowie ze stacją wypowiedziała słowa, które na zawsze zmieniły wizerunek rodziny królewskiej: "W tym małżeństwie było nas troje". 

Brat Diany w rozmowie z "Daily Mail" zdradził, że dziennikarz BBC, Martin Bashir, miał przedstawić mu zmanipulowane fakty, żeby nakłonił swoją siostrę do rozmowy. Jak dodał Charles, dziennikarz miał m.in. pokazać mu sfałszowane wyciągi bankowe i inne dokumenty. 

Gdybym nie zobaczył tych przelewów, nie przedstawiłbym Bashira mojej siostrze - mówił Charles. 

Oprócz tego Bashir miał poinformować go, że w pałacu są szpiedzy, a jednym z nich miał być książę William. Oliwy do ognia dolał wówczas były kochanek Lady Di, Hasnat Khan. On także stwierdził, że Diana została poddana manipulacji. 

Jedną z jej najbardziej atrakcyjnych cech były jej słabości. To właśnie one przyciągały do niej opinię publiczną. Później zdałem sobie sprawę, że Martin wykorzystał to - powiedział w rozmowie z "Daily Mail".

BBC również wydała oficjalne oświadczenie, w którym przeprosiła za sfałszowanie dowodów. Stacja podkreśliła jednak, że nie miały one wpływu na decyzję Diany o wywiadzie, ponieważ nigdy nie została z nimi zapoznana. Teraz całą sprawę skomentowała policja. 

Zobacz także: Wyciekł list księżnej Diany do jej kochanka. Poznajcie szczegóły ich romansu

Księżna Diana oszukana przez BBC? Policja nie podejmie działań w tej sprawie

Jak podaje TVN24.pl, Alex Murray ze Scotland Yardu wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Przyznał w nim, że policja otrzymała korespondencję dotyczącą bezprawnego działania BBC w 1995 roku. Sprawa została jednak zbadana, a dalsze kroki nie zostaną podjęte. 

Po tej szczegółowej ocenie i w świetle otrzymanych porad ustaliliśmy, że nie jest wskazane rozpoczęcie dochodzenia karnego w sprawie tych zarzutów. Żadne dalsze działania nie zostaną podjęte - powiedział Murray.

Jak informuje "Daily Mail", niezależne śledztwo w tej sprawie prowadzi emerytowany sędzia Sądu Najwyższego, Lord Dyson. Mężczyzna donosi, że dotarł do 17 świadków, którzy mają potwierdzać winę Bashira. Wyniki jego śledztwa ukażą się w maju lub czerwcu. 

Zobacz także: Złamane serca w rodzinie królewskiej. Te związki były z góry skazane na porażkę

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!

Źródło: Dailymail.co.uk/TVN24.pl