Zamknij

Książę Filip flirtował z królową podczas oficjalnych wystąpień. Spójrzcie na to nagranie

16.04.2021 10:42
Królowa Elżbieta jako księżniczka w żółtej sukience i książę Filip w mundurze podczas ogłoszenia ich zaręczyn
fot. Rex Features/East News

Książę Filip znany był z tego, że potrafił rozśmieszyć królową Elżbietę. To nagranie z ogłoszenia ich zaręczyn wręcz chwyta za serce.

Królowa Elżbieta II znana jest z powstrzymywania emocji. Zazwyczaj podczas oficjalnych wystąpień monarchini jest powściągliwa i delikatnie uśmiechnięta. Była jednak jedna osoba, która potrafiła wywołać na jej twarzy szeroki uśmiech i wypieki, a był nią książę Filip. Ukochany mąż królowej zawsze wiernie trwał u jej boku podczas oficjalnych wystąpień. W wielu sytuacjach mogliśmy zauważyć, jak z nią flirtował, co teraz udowadniają eksperci od mowy ciała i rodziny królewskiej. 

Zobacz także: Jak wyglądał związek królowej i Filipa? Wspominamy ich historię i poruszające słowa Elżbiety II o mężu

Książę Filip flirtował z królową podczas oficjalnych wystąpień [WIDEO]

Książę Filip potrafił dostosować się do roli męża królowej, jaką przyszło mu pełnić w życiu. Brytyjczycy uwielbiali go, bo mimo wszystko pozostał spontaniczny i serdeczny.

Królowa Elżbieta wielokrotnie wspominała o tym, że mąż był dla niej prawdziwym oparciem podczas panowania. Widać to było przede wszystkim w czasie oficjalnych wystąpień. Jak się okazuje, potrafił ją wówczas zrelaksować jak nikt inny.

Jak podaje Dailymail.co.uk, książę Filip wielokrotnie flirtował z królową publicznie, co mogło nie być widoczne gołym okiem. Teraz ekspert od rodziny królewskiej, Robert Jobson, w programie "The Royal Beat" w True Royalty TV, wskazał momenty, kiedy mogliśmy zauważyć ich żarty. 

Ekspert przeanalizował nagranie z ogłoszenia zaręczyn księżniczki Elżbiety z księciem Filipem. 

Cały czas mówi rzeczy, które są wyraźnie nieodpowiednie, a ona chichocze - powiedział ekspert, wskazując na nagranie. 

Tylko przyjrzyjcie się temu filmowi. Widać, że byli w sobie bardzo zakochani. 

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy królowej skrywa tajemnicę. Elżbieta II się z nim nie rozstaje

Królowa Elżbieta II i książę Filip: historia związku

Księżniczka Elżbieta Filipa poznała, gdy miała zaledwie 13 lat. On był wtedy 18-letnim żołnierzem marynarki wojennej. Spotkali się ponownie po wojnie. 10 czerwca 1947 roku oficjalnie ogłosili swoje zaręczyny.

Ślub Elżbiety i Filipa odbył się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. 5 lat później księżniczka wstąpiła na tron. Para doczekała się czwórki dzieci, ośmiorga wnuków i dziesięciorga prawnuków. 

Zobacz także: Najgłośniejsze romanse w rodzinie królewskiej. Mówiło się nawet o kochankach królowej

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!

Źródło: Dailymail.co.uk