Zamknij

Królowa Elżbieta i książę Filip zawarli tajny pakt przed jego śmiercią. To wiele tłumaczy

20.07.2021 13:27
Królowa Elżbieta zawarła pakt z księciem Filipem przed jego śmiercią
fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Królowa Elżbieta szybko wróciła do obowiązków po odejściu księcia Filipa. Wszystko przez pakt, który zawarła z mężem przed jego śmiercią.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Niespełna tydzień później królowa Elżbieta powróciła do wykonywania oficjalnych obowiązków jako głowa Wielkiej Brytanii. Wszyscy byli wówczas zdziwieni, że tak szybko uporała się ze stratą męża. Choć królowa znana jest ze swojej powściągliwości i rzadko ukazuje emocje publicznie, tym razem powód zakończenia przez nią żałoby był o wiele ważniejszy niż etykieta. Chodzi o pakt, który Elżbieta II zawarła ze swoim mężem przed jego śmiercią. Zobaczcie, co takiego mu przyrzekła.

Zobacz także: To był sekret udanego małżeństwa królowej i Filipa. Książę zdradził go przed śmiercią

Królowa Elżbieta zawarła pakt z księciem Filipem przed jego śmiercią

Śmierć księcia Filipa była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem, choć mąż królowej był już w podeszłym wieku. Królowa Elżbieta musiała nauczyć się funkcjonować bez niego. 

Teraz na ten temat wypowiedział się reporter "Daily Mail", Richard Kay, który jest specjalistą ds. rodziny królewskiej. Okazuje się, że Elżbieta II zawarła z Filipem pakt, o którym mało kto wiedział. Ustalili w nim, jak każde z nich ma się zachowywać po śmierci drugiego. 

Królowa Elżbieta musiała pożegnać ukochanego męża. Zgodnie z jego wolą jednak nie rozpaczała zbyt długo po jego śmierci.

Oboje często dyskutowali o tym, jak każde z nich poradzi sobie bez drugiego u boku i ostatecznie uzgodnili, że każdy, kto zostanie, powinien opłakiwać drugą osobę, ale nie za długo, a następnie cieszyć się życiem, które mu pozostało - napisał Richard Kay w swoim felietonie na łamach "Daily Mail". 

Jak podaje portal marieclaire.com, pandemia koronawirusa była dla królowej naprawdę łaskawa. Najpierw monarchini mogła nacieszyć się ostatnimi chwilami u boku ukochanego męża i spędzić z nim jak najwięcej czasu. Po jego śmierci natomiast złagodniały obostrzenia w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu mogła oddać się pracy i znów zacząć spotykać z ludźmi. To dodało jej energii i oderwało głowę od smutku. 

Zobacz także: Jak wyglądał związek królowej i Filipa? Wspominamy ich historię i poruszające słowa Elżbiety II o mężu

Związek królowej Elżbiety i księcia Filipa 

Związek królowej Elżbiety i księcia Filipa przetrwał 74 lata, choć ich małżeństwo nie zawsze było idealne. Wiele mówiło się bowiem o romansach męża monarchini. Oni nigdy jednak nie komentowali tych plotek.

Elżbieta II i książę Filip poznali się, gdy przyszła królowa miała zaledwie 18 lat. Tuż po II wojnie światowej się zaręczyli, choć rodzice Elżbiety mieli dla niej innego kandydata na męża. Ona jednak zdecydowała się na ślub z Filipem. Ceremonia odbyła się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. 

Zobacz także: Przysięga ślubna Elżbiety II wzbudziła kontrowersje. Co takiego obiecała Filipowi?

Źródło: marieclaire.com/dailymail.co.uk